14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Trzech starachowiczan z zarzutami. Grozi im do 5 lat

Trzech starachowiczan z zarzutami. Grozi im do 5 lat

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich starachowickiej komendy zatrzymali w tym tygodniu 3 mężczyzn. Podejrzani są o szereg przestępstw dotyczących kradzieży i usiłowania kradzieży dwóch pojazdów. 

– Cała historia miała swój początek 21 stycznia, kiedy kierujący pojazdem marki Ford doprowadził do kolizji na odcinku leśnym pomiędzy Tychowem a Starachowicami. Sprawca zdarzenia porzucił pojazd – relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Starachowicach, sierż. szt. Paweł Kusiak. – W trakcie czynności okazało się, że Ford został skradziony z prywatnej posesji w gminie Mirzec.

Właściciel pojazdu złożył zawiadomienie dotyczące kradzieży forda oraz usiłowania kradzieży volkswagena. Sprawca najwyraźniej nie poradził sobie z zaborem tego drugiego auta. Wartość samochodów pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę 21 000 złotych.

– Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Przeprowadzili oni szereg czynności, które doprowadziły do zatrzymania trzech osób. W miniony poniedziałek (25 stycznia) zatrzymany został
20-latek, a następnego dnia: 24 i 31-latek. Wszyscy są mieszkańcami Starachowic – dodaje rzecznik.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem. Najmłodszy z nich będzie odpowiadał za usiłowanie i dokonanie kradzieży, 24-latek za nakłanianie, usiłowanie i dokonanie kradzieży, a najstarszy z nich za nakłanianie do omawianego przestępstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Świętokrzyska Policja

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x