1 C
Starachowice
sobota, 6/03/2021
Strona główna Aktualności Pomocna dłoń Karoliny

Pomocna dłoń Karoliny

Karolina Szydełko, młoda siatkarka i niedawna pacjentka Oddziału Urazowo – Ortopedycznego Centrum Pediatrii Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach, do którego trafił tuż po tym, jak została potrącona przez samochód, podsumowała akcję „Serwowaliśmy pomoc”, której była inicjatorką.

Do akcji pomocowej wykorzystała fakt gry w Międzyszkolnym Klubie Sportowym GALA Skarżysko-Kamienna, wraz z drużyną zorganizowała I Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt, a pieniądze zebrane podczas imprezy przeznaczyła na wsparcie lecznicy.

Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych akcja „Serwowaliśmy pomoc” została zakończona, a dzięki zbiórce zebrano 4416,26 złotych, a do puszki podczas turnieju trafiło 1815,26 złotych. Za zebrane pieniądze udało się zakupić m.in. 3 sztuki stolików do jedzenia w łóżku, 2 sztuki podstawek pod nogi, szynę Brauna z nieprzemakalnymi pokrowcami, ciśnieniomierz dla dzieci Omron M2, 4 sztuki kul ortopedycznych dla dzieci i młodzieży TIKI, 3 sztuki drabinek fluorescencyjnych do łóżka, przenośną zamrażarkę 20L, suszarkę do włosów, niszczarkę do dokumentów, 8 sztuk pojemników z uchwytem.

Karolina przekazała również antyramę i medale, na swoim profilu podziękowała osobom i instytucjom za pomoc w organizacji akcji.  wśród pomocnych dusz byli m.in ani Agnieszka Cheda i SMS Absolwenci Starachowice, którzy sponsorowali nagrody czy prezydent Marek Materek, który zwolnił organizatorów z kosztu sali.

Szczególne słowa podziękowania skierowała do swoich rodziców – Justyny i Dariusza Szydełko, którzy wspierali ją na każdym etapie akcji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x