1 C
Starachowice
sobota, 6/03/2021
Strona główna Aktualności Nie żyje Ignacy Gierada, długoletni wójt gminy Pawłów

Nie żyje Ignacy Gierada, długoletni wójt gminy Pawłów

Nie żyje długoletni wójt Gminy Pawłów i jej Honorowy Obywatel – Ignacy Gierada. O Jego śmierci, w piątek (5 lutego) poinformował Marek Wojtas, obecny włodarz gminy.

– Z wielkim smutkiem informuję, iż dziś przed południem w swoim domu, nagle, w wieku 74 lat, zmarł Ignacy Gierada – Wójt Gminy Pawłów w latach 1994-2014, Honorowy Obywatel Gminy Pawłów. Rodzinie śp. Ignacego Gierady w imieniu własnym, pracowników Urzędu Gminy w Pawłowie oraz gminnych jednostek organizacyjnych składam głębokie wyrazy współczucia. Łączymy się w modlitwie – czytamy we wpisie Marka Wojtasa.

Kondolencje rodzinie zmarłego złożył również prezydent Starachowic Marek Materek.

– Ignacy Gierada – nie żyje. Ciężko w to uwierzyć. Jeszcze kilka dni temu dzwonił do mnie. Umówiliśmy się, że na wiosnę się zobaczymy i pogadamy na żywo. W 2014 roku, gdy po raz pierwszy zaczynałem pracę na stanowisku prezydenta miasta, Ignacy Gierada kończył swoją samorządową służbę odchodząc na emeryturę. Ignacy Gierada był samorządowcem z krwi i kości. Wzorowym gospodarzem. O Gminę Pawłów i jej rozwój walczył jako wójt przez lata. Zawsze mogłem liczyć na Jego wsparcie i radę. Odszedł za szybko i niespodziewanie. Bardzo przykro. Wyrazy współczucia dla Najbliższych – napisał Marek Materek.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy poniedziałek, 8 lutego o godz. 14:00 w Kościele p.w. św. Małgorzaty w Chybicach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x