1 C
Starachowice
sobota, 6/03/2021
Strona główna Aktualności Automaty do gier i narkotyki - udana akcja służb

Automaty do gier i narkotyki – udana akcja służb

Starachowiccy policjanci walczący z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach w jednym z lokali na terenie Starachowic zabezpieczyli automaty do gier hazardowych. Mundurowi zatrzymali również trzech mężczyzn znajdujących się w tym lokalu. Akcja miała miejsce w minioną sobotę (6 lutego).

– Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą starachowickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno –Skarbowego, złożyli służbową wizytę w jednym ze starachowickich lokali. Tam zabezpieczyli trzy nielegalnie działające automaty do gier hazardowych. Ponadto w lokalu zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku od 30 do 36 lat podejrzewanych o posiadanie środków odurzających – relacjonuje sierż. szt. Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP w Starachowicach. – Podczas czynności przy najmłodszym z zatrzymanych, policjanci znaleźli biały proszek wstępnie zweryfikowany jako amfetamina. Natomiast w miejscu jego zamieszkania dodatkowo kilka saszetek z zwartością marihuany i amfetaminy. W trakcie dalszych czynności, w piwnicy u najstarszego z mężczyzn, policjanci ujawnili sproszkowaną białą substancję zidentyfikowaną jako amfetamina – dodaje rzecznik.

Obaj mężczyźni staną przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast, za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karno-skarbowa: wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x