1 C
Starachowice
sobota, 6/03/2021
Strona główna Aktualności Gontem kryty węzeł turystyczny

Gontem kryty węzeł turystyczny

W Krynkach trwa budowa stylowego obiektu, który służyć będzie rozwojowi turystyki w gminie Brody. Lada moment, na dachu układane będą klinowate deski, czyli porycie z gontu. Taka forma architektoniczna nawiązuję do pobliskiej modrzewiowej bramy, która jest częścią obiektu zabytkowego: barokowego kościoła w Krynkach.

Autorami koncepcji budowy tego budynku są mieszkańcy wsi Krynki. bo projekt tego przedsięwzięcia wykonany został z funduszu sołeckiego. Wizję mieszkańców na papier przelało Biuro Projektowe „STOLBUD”.

W sezonie letnim, wielu turystów ogląda krynecki kościół – zabytek z okresu baroku. Węzeł turystyczny o pow. ok. 75 m2 będzie promował gminę Brody, mieścić się tam będzie punkt informacji turystycznej. W budynku powstaną także toalety. Każdy przewodnik turystyczny wie, jak ważna jest ta funkcjonalność przy organizacji wycieczek. Budowa miejsca przyjaznego turystom z pewnością zwiększy liczbę osób odkrywających walory naszych okolic. W 2019 roku, gmina Brody przeprowadziła pierwszy etap prac. W bieżącym roku, budynek nakryty zostanie czterospadowym dachem o konstrukcji drewnianej. Zakończenie prac planowane jest na maj 2021 roku.

/UG Brody/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x