1 C
Starachowice
sobota, 6/03/2021
Strona główna Aktualności Gra miejska „Zakochaj się w Starachowicach”

Gra miejska „Zakochaj się w Starachowicach”

… czyli Walentynki inaczej i dłużej.

Park Kultury czuje wiosnę i tym samym wychodzi do mieszkańców Starachowic z nowym pomysłem. Zaprasza do obchodów walentynek w formie gry miejskiej „Zakochaj się w Starachowicach”. Gra skierowana będzie do wszystkich grup wiekowych – ze szczególnym uwzględnianiem dzieci, młodzieży i odbędzie się na terenie Starachowic. 

Na czym to będzie polegać?

Uczestnicy dostaną mapkę terenu i będą musieli odnaleźć zaznaczone na mapie punkty (Wielki Piec, Park Miejski, Park Kultury, kapliczka Św. Barbary, przystanek autobusowy, eksponat samochodu Star), wykonać przypisane do miejsca zadanie (sfotografować charakterystyczny szczegół, odnaleźć ukrytą sentencję – by potwierdzić, że uczestnicy gry rzeczywiście byli w tym miejscu). Gra będzie toczyła się na obszarze około 3 km tak, by uczestnicy w każdym wieku mogli swobodnie przejść trasę.

Co ważne, nie ma limitu czasowego na wykonanie zadań – mieszkańcy mogą brać udział w dniach od 12 lutego do końca marca. Po zakończeniu zadania należy przesłać drogą elektroniczną fotografie i rozwiązane zadania, na podany w regulaminie adres mailowy. Dla uczestników (grup uczestników) organizatorzy przewidzieli upominki.

A oto i zadania gry miejskiej:

1.Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zna każdy. Nosi ono imię prof. Jana Pazdura – historyka, dyrektora Wojewódzkiego Archiwum Państwowego w Kielcach oraz członka Instytutu Historii Kultury Materialnej Polskiej Akademii Nauk. Przy wejściu głównym na teren Muzeum Przyrody i Techniki od strony ul. Marszałka Piłsudskiego 95 znajdują się oznaczenia szlaków turystycznych. Żółty szlak prowadzi na Lipie, Zębiec i Iłżę. Jaka jest odległość od Muzeum do Lipia? Podaj poprawną odpowiedź ilustrując ją fotografią tabliczki.

2. W naszym mieście znajduje się kapliczka Świętej Barbary – patronki miasta. Sfotografuj sentencję jaka jest na niej wyryta.

3. Park Miejski zyskał nowy piękny sznyt dzięki gruntownej rewitalizacji. Zachęcamy Was do spaceru po nim i…odnalezienia jednej z tabliczek przedstawiającej symbol produkowanych niegdyś samochodów ciężarowych marki Star. Wykonajcie zdjęcie tabliczki.

4. Przystanki miejskie w Starachowicach zdobią plakaty z grafikami autorstwa artysty Radosława Kowalika. W zabawny i przewrotny sposób zapraszają do Starachowic reklamując nasze miasto jako miejsce przyjazne. Sfotografuj jeden.

5. Park Kultury to miejsce gdzie mamy nadzieję, już niebawem znów zatętni kulturalne życie. Waszym zadaniem jest sfotografować się na „ławeczce zakochanych” przed budynkiem.

6. Przy rondzie L. Kaczyńskiego znajduje się eksponat wojskowego Stara 266. Jaka jest jego do długość całkowita? Odpowiedź znajdziecie na tablicy informacyjnej przy eksponacie.

Organizatorem gry miejskiej „Zakochaj się w Starachowicach” jest Park Kultury w Starachowicach, w grze udział wziąć wszyscy mieszkańcy, osoby niepełnoletnie tylko pod opieką dorosłych opiekunów. Warunkiem gry jest zapoznanie się z regulaminem, mapką i zakresem zadań do wypełnienia, następnie przejście po mieście wg wyznaczonej mapki i rozwiązanie zadań. Zdjęcia, które będą stanowiły odpowiedzi należy wysłać do 31 marca b.r. do godz. 24:00 na adres przystanekstarachowice@gmail.com  w tytule wiadomości pisząc „Gra miejska”. W mailu należy podać dane uczestników (imię i nazwisko, adres, telefon). Współorganizatorem gry miejskiej i fundatorem upominków jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starachowicach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x