3.1 C
Starachowice
poniedziałek, 1/03/2021
Strona główna Aktualności Czy na pewno problematyczna Rada Nadzorcza?

Czy na pewno problematyczna Rada Nadzorcza?

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic poruszono kwestię stanowiska przewodniczącego Rady Nadzorczej Radomskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Administrator” Sp. z o.o., które zajmuje prezydent Starachowic Marek Materek.

Wiceprzewodniczący stowarzyszenia Zbigniew Kroczek zastanawiał się jaki jest tego cel i w jaki sposób, jeśli w ogóle, ma to pomóc miastu Starachowice.

– Prosimy o wyjaśnienie takiej informacji (…) Od 13 lipca 2020 r. przewodniczącym Rady Nadzorczej RTBS „Administrator” jest Marek Jerzy Materek. RTBS „Administrator” jest to jeden z większych deweloperów w Radomiu, zarządzający ponad 300 budynkami. Mieszka w tych budynkach prawie 30 tysięcy mieszkańców Radomia. Jest to podmiot z udziałem gminy.  – mówił wiceprzewodniczący prosząc za pośrednictwem mediów o wyjaśnienie tej sytuacji.

Poprosiliśmy o komentarz prezydenta.

– Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami wójt, burmistrz, prezydent, który posiada odpowiednie kwalifikacje może zasiadać w maksymalnie dwóch radach nadzorczych spółek komunalnych bądź należących do Skarbu Państwa. Przy czym nie mogą być to jak dawniej spółki należące do samorządu, w którym dana osoba pracuje. Aktualnie wspieram prezydentów dwóch miast jako osoba delegowana do pracy w Radzie Nadzorczej spółki komunalnej. RTBS Radom jest spółką świetnie zorganizowaną i prężnie działającą. Wielu prezydentów miast może pozazdrościć prezydentowi Radomia tak dobrze radzącej sobie na rynku firmy – mówi w rozmowie z gazetą Marek Materek.

RTBS Radom działa w Radomiu od 1 stycznia 1996 roku

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x