1 C
Starachowice
sobota, 6/03/2021
Strona główna Aktualności Medal od prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Co zrobić, by go...

Medal od prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Co zrobić, by go otrzymać?

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. 

Pracownicy urzędów stanu cywilnego nie monitorują par z długoletnim pożyciem, bo nie wszyscy sobie tego życzą oraz z uwagi na względy techniczne tj. osoby mieszkające w gminie Starachowice nie koniecznie zawierały związek małżeński w mieście Starachowice, dlatego w celu otrzymania medalu i legitymacji trzeba złożyć wniosek.

Z wnioskiem o nadanie medali przez prezydenta RP i legitymacji za długoletnie pożycie małżeńskie mogą wystąpić zarówno sami jubilaci, jak i dzieci, wnuki, a nawet przyjaciele pary. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście lub drogą pocztową. Wniosek znajduje się na stronie internetowej: usc.starachowice.

Wnioski o nadanie odznaczenia wysyłane są z USC do biura wojewody, a potem kierowane do biura prezydenta RP. Gdy list z gratulacjami zostanie podpisany przez głowę państwa, wtedy urząd stanu cywilnego zawiadamia jubilatów. Na medale i legitymacje czeka się około 6-7 miesięcy.

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x