3.4 C
Starachowice
poniedziałek, 1/03/2021
Strona główna Aktualności "Miasto pięknieje, a pasaż podupada"

„Miasto pięknieje, a pasaż podupada”

– Ta interpelacja będzie może nietypowa, bo zacytuję częściowo list, jaki otrzymałem z apelem do mnie jako radnego, abym temat podjął. Autorem listu jest zaangażowany w sprawy naszego miasta mieszkaniec Majówki – tak brzmi początek interpelacji skierowanej do prezydenta Starachowic, którą podczas styczniowej sesji, złożył radny Rady Miejskiej Marek Kamiński. 

– Cytuję. „Prośba moja dotyczy pasażu Staszica. Miasto pięknieje, a pasaż podupada (…), ile lamp się nie świeci, ile kloszy mocno brudnych (…), a miał być jedną z laurek miasta. Wygląda na to, że od uroczystego otwarcia, nikt się nim nie interesuje (…)” – relacjonował treść pisma radny Kamiński. – Autorowi listu obiecałem moje zainteresowanie kwestiami jakie zgłosił. Potwierdzam po oględzinach, że: – na długości ulicy Staszica zlokalizowane są 33 słupy z podwójnymi lampami, z kloszami w kształcie kul pełnych, a zatem lamp jest łącznie 66. Lamp nieczynnych jest 17. Klosze najpewniej nigdy nie były czyszczone, w związku z czym widoczny jest brud i osady w każdym kloszu – szczególnie w ich dolnych częściach. Liczę, że skutkiem niniejszej interpelacji będzie doprowadzenie oświetlenia do pełnej sprawności i uzyskania efektu estetycznego. Dodatkowo należy w najkrótszym możliwie terminie przywrócić właściwy stan użytkowy nawierzchni z kostki brukowej na odcinku od Sądu Rejonowego do ulicy Złotej (do Kościoła). Stan nawierzchni jest fatalny czego doświadczają kierowcy, ale również piesi. Istniejący stan nawierzchni to pewnie skutek złego wykonawstwa – czytamy w interpelacji radnego.

W Biuletynie Informacji Publicznej, 9 lutego br. zamieszczona została odpowiedź prezydenta Starachowic Marka Materka.

– W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 29 stycznia 2021 r. dotyczącej oświetlenia ulicy Staszica informuję, że Gmina Starachowice realizuje zadanie pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Starachowice”, które zakłada wymianę opraw na nowoczesne oprawy typu LED do dnia 30 kwietnia 2021 roku. W związku z powyższym bezzasadne jest zlecanie mycia opraw które zaraz zostaną wymienione. Poprzednia konserwacja oraz mycie opraw odbyło się wiosną 2020 roku, jednakże oprawy są już mocno wyeksploatowane i doprowadzenie ich do stanu zadowalającego jest niemożliwe. Po przeprowadzonej wizji lokalnej przez pracownika Urzędu Miejskiego stwierdzam, że w trosce o środowisko i ograniczenie wytwarzania elektrośmieci, żarówki zostaną wymienione przez firmę konserwującą oświetlenie uliczne tylko w oprawach gdzie są one niezbędne i konieczne – czytamy w odpowiedzi. – Wykonana kilkanaście lat temu ul. Staszica na odcinku od ul. Lipowej do ul. Złotej rzeczywiście jest w niezadowalającym stanie technicznym. W ubiegłym roku obniżono kilka studzienek kanalizacyjnych i przełożono część nawierzchni, poprawiając warunki korzystania z tej ulicy. Efekt tych starań jest niesatysfakcjonujący. Z tego względu w okresie wiosenno-letnim wykonane zostaną remonty cząstkowe. W miarę możliwości wymieniona zostanie uszkodzona kostka i wyrównana nawierzchnia jezdni i chodnika – dodaje Marek Materek.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x