3.1 C
Starachowice
poniedziałek, 1/03/2021
Strona główna Aktualności Planują regionalną gospodarkę odpadami

Planują regionalną gospodarkę odpadami

Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego organizuje cykl spotkań dotyczący aktualizacji Planu gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego. Tym razem marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski razem z członkiem Zarządu Markiem Jońcą spotkali się z przedstawicielami Regionalnych Zakładów Zagospodarowania Odpadów.

– Gospodarka odpadami odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu środowiska. Istotnym elementem jest recykling, a dużym wyzwaniem jest odpowiednie zaplanowanie gospodarki odpadami. Stąd kolejne nasze spotkanie, którego celem jest wypracowanie wspólnych wniosków, a te pomogą nam zaktualizować dotychczasowy plan – mówił marszałek Bętkowski.

Wojewódzkie plany gospodarki odpadami opracowuje się dla osiągnięcia celów założonych w polityce ochrony środowiska, między innymi by utworzyć i utrzymać zintegrowaną i wystarczającą sieć instalacji gospodarowania odpadami, spełniającą wymagania ochrony środowiska.

– Stoimy przed ważnym i trudnym wyzwaniem – aktualizacją Planu gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego. Nie wyobrażamy sobie nie skorzystać przy tym z Państwa wiedzy i doświadczenia. Chcemy kontynuować – według oceny ministerstwa – dobre praktyki, które wdrożyliśmy w tym zakresie w naszym regionie – dodał Marek Jońca.

Na spotkaniu rozmawiano o identyfikacji potrzeb w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, o problemach w gospodarowaniu odpadami oraz możliwościach ich rozwiązania. Dyskutowano o sposobach przeciwdziałania wzrostowi cen za odbieranie i gospodarowanie odpadami.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x