1 C
Starachowice
sobota, 6/03/2021
Strona główna Aktualności Centrum turystyczne 2.0

Centrum turystyczne 2.0

Na wyższy poziom wzniesie się oferta Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Na potrzeby osób wypoczywających wybudowany zostanie duży budynek, w którym dostępne będą nowe udogodnienia i usługi . W dniu 16 lutego br., Wójt Gminy Brody Pani Marzena Bernat podpisała umowę z wykonawcą.

Nowy budynek będzie miał wymiary około 22 na 8 metrów i powierzchnię użytkową wynoszącą ok. 245 m2. Jego bryła idealnie wpisuje się w zbocze góry. W tak dużym obiekcie zmieszczą się nowoczesne sanitariaty oraz natryski, z których będą mogły skorzystać osoby wypoczywające na parkingu dla kamperów. Będzie też pomieszczenie na kasy i zaplecze administracyjno-gospodarcze dla obsługi parku linowego, placów zabaw i innych atrakcji. Na piętrze przewidziana jest duża sala na szkolenia lub konferencje oraz taras z zachwycającym widokiem na Zalew Brodzki. Budynek zaopatrzony będzie w instalację fotowoltaiczną.

„Nie mogę się doczekać kiedy ten budynek powstanie. Stanowi on zwieńczenie kolejnego etapu tworzenia centrum turystycznego. Nadal będziemy rozwijać naszą atrakcję, bo możliwości wciąż są ogromne” – powiedziała Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody.

Wykonawcą budynku jest firma „GREI” Grzegorz Bafia z Kielc. Inwestycja jest kosztowna i rozłożona na etapy. Jej łączny koszt wynikający z umowy wynosi około 1,7 mln zł. Budowa budynku administracyjnego z węzłem sanitarnym w miejscowości Ruda ul. Panoramiczna   będzie wykonywana w ramach projektu pn. „Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego usytuowanego w Dolinie Kamiennej”, który jest współfinansowany ze środków RPO WŚ na lata 2014-2020.

Planuje się, że zakończenie wszystkich prac nastąpi na początku 2022 roku. Gmina i wykonawca dołożą wszelkich starań aby budowa nie stanowiła zbytniego utrudnienia dla ruchu turystycznego.

źródło: UG Brody

(Urząd Gminy Brody)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x