1 C
Starachowice
sobota, 6/03/2021
Strona główna Aktualności Gmina wspiera wymianę starych kotłów c.o.

Gmina wspiera wymianę starych kotłów c.o.

Mieszkańcy Starachowic mogą uzyskać jednorazową dotację celową z budżetu miasta na dofinansowanie kosztów zmiany systemu ogrzewania lub zakupu i montażu pompy ciepła lub kolektorów słonecznych. Dofinansowaniu podlega tylko jedno z ww. przedsięwzięć.

Zgodnie z regulaminem z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi osobami prawnymi. Jednorazowe dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania udzielane jest inwestycjom, które polegają na zmianie systemu ogrzewania na ogrzewanie proekologiczne, ograniczające w sposób rzeczywisty emisję zanieczyszczeń do powietrza. Jest to likwidacja wszystkich dotychczasowych służących ogrzewaniu pieców lub kotłów c.o., opalanych paliwem stałym oraz zastąpienie ich systemami opartymi na paliwie gazowym, elektrycznym, olejowym, bądź przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Warunkiem ubiegania się o przyznanie dotacji jest złożenie wniosku przed przystąpieniem do zmiany systemu ogrzewania, montażem pompy ciepła lub kolektorów słonecznych. Po weryfikacji wniosku oraz przeprowadzeniu oględzin mających na celu stwierdzenie stanu faktycznego istniejącego przed rozpoczęciem inwestycji, następuje podpisanie umowy o udzielenie dotacji.

Jej kwota w przypadku zmiany systemu ogrzewania wynosi 30% poniesionych kosztów, nie więcej niż 2.000 zł, natomiast w przypadku montażu i zakupu pompy ciepła lub kolektorów słonecznych również 30%, nie więcej niż 2500 zł.

W przypadku wyczerpania się środków finansowych przeznaczonych na dotacje w danym roku kalendarzowym, niezrealizowane wnioski rozpatrywane będą w następnych latach, według kolejności wpływu. W przypadku dokonania zmiany systemu ogrzewania, montażu kolektorów lub pompy ciepła przed podpisaniem umowy dotacji niemożliwe jest ubieganie się o zwrot poniesionych kosztów.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Referacie Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego nr tel: 41 273-82-42.

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x