1 C
Starachowice
sobota, 6/03/2021
Strona główna Aktualności Rząd Prawa i Sprawiedliwości troszczy się o to co było, ale również,...

Rząd Prawa i Sprawiedliwości troszczy się o to co było, ale również, bardziej może nawet, troszczy się o to co jest i co będzie

Sprzęt o wartości ponad 3 mln złotych zostanie przekazany do starachowickiego szpitala.

Ubiegły piątek (19 lutego) upłynął pod znakiem konferencji prasowych, podczas których przekazano wyjątkowo dobre wieści dla starachowickiej lecznicy. W Kielcach miejsce miało główne wydarzenie, w którym udział wzięli wojewoda Zbigniew Koniusz, poseł Krzysztof Lipiec oraz dyrektor PZOZ w Starachowicach – Grzegorz Kaleta.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości troszczy się o to co było, ale również, bardziej może nawet, troszczy się o to co jest i co będzie. W tą strategię wpisuje się wszystko co jest związane z naszą wspólną walką z niewidzialnym wrogiem, z którym walczymy już przeszło rok czasu. (…) W tym momencie decyzją rządu PiS szpital (w Starachowicach) wzbogaci się o dodatkowy sprzęt w postaci tomografu komputerowego przekazanego nieodpłatnie na rzecz tego szpitala, który jest wiodący i położył wielkie zasługi w walce z COVID-em – powiedział w piątek na konferencji prasowej w Kielcach wojewoda Zbigniew Koniusz, a następnie przekazał dyrektorowi Kalecie decyzję na piśmie.
– Serdecznie dziękuję za zaangażowanie, za pomoc. (…) Zabiegaliśmy o taki zakup, ale dzięki rządowej pomocy otrzymamy go, zatrzymując środki finansowe, które będzie można przeznaczyć na inne działania. Jest to bardzo potrzebny i wyczekiwany sprzęt, który zastąpi dotychczasowy – odpowiedział dyrektor PZOZ w Starachowicach Grzegorz Kaleta.
17 lutego Minister Klimatu i środowiska Michał Kurtyka podpisał decyzję w sprawie udostępnienia rezerw strategicznych, tym samym sprzęt w postaci tomografu otrzyma wszystkie 16 województw.W województwie świętokrzyskim trafi on do PZOZ w Starachowicach.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x