1 C
Starachowice
sobota, 6/03/2021
Strona główna Aktualności Współpraca między rządem a samorządem kwitnie

Współpraca między rządem a samorządem kwitnie

O nowoczesnym tomografie dla starachowickiego szpitala, możliwym powrocie wysokospecjalistycznych usług kardiologicznych, a także dofinansowaniu do inwestycji w Starachowicach i powiecie starachowickim podczas konferencji mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec. Podkreślił, że wsparcie, jakie płynie do naszego powiatu, to efekt dobrej współpracy.   

– Witam w gronie ludzi, którzy myślą o swojej małej ojczyźnie: Starachowicach i powiecie starachowickim – mówił poseł Krzysztof Lipiec na rozpoczęcie konferencji, która odbyła się w poniedziałkowe (22 lutego br.) przedpołudnie w jego biurze poselskim. Obok parlamentarzysty w konferencji udział wzięli: starosta starachowicki Piotr Babicki, prezydent Starachowic Marek Materek, dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach Grzegorz Kaleta, a także radne Rady Powiatu Danuta Krępa i Agnieszka Kuś. – Chcemy porozmawiać o sprawach, które są ważne dla lokalnej społeczności, a które wynikają ze współdziałania. Często mówię o synergii między władzą rządową a samorządową. Jest się czym się chwalić – dodał.

Poseł Lipiec przypomniał, że w ostatnim czasie w Starachowicach gościł premier RP Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński i wicepremier Piotr Gliński. Wizyty te przyniosły pozytywne efekty. To m.in. plany zakupu nowoczesnego tomografu, który trafi do starachowickiego szpitala.

– Jeśli jesteśmy przy szpitalu, chcę powiedzieć o dwóch ważnych sprawach. Wiem, że placówka stara się o zakup kolejnego specjalistycznego sprzętu, jakim jest rezonans magnetyczny. Mam przekonanie, że starania szpitala zostaną uwieńczone sukcesem – mówił poseł Krzysztof Lipiec. – Chcę powiedzieć o jeszcze jednej rzeczy. Wielkim nieszczęściem stało się, że kilka lat temu zlikwidowano w Starachowicach wysokospecjalistyczne usługi kardiologiczne, które był świadczone w Polsko Amerykańskich Klinikach Serca. Na ten temat wielokrotnie rozmawialiśmy z władzami samorządowymi. I chcę powiedzieć, że przywrócimy w Starachowicach wysokospecjalistyczne usługi kardiologiczne. W jakiej to będzie funkcjonowało formule, nie chce o tym na razie mówić, ale wiem, że takie rozmowy zostały już zapoczątkowane. Będę w tej sprawie wspierał zarówno władze szpitala, jak i władze samorządowe – dodał.

Parlamentarzysta mówił również o rozwoju powiatu i samych Starachowic, które są liderem w pozyskiwaniu funduszy inwestycyjnych.

– Prezydent Starachowic bardzo mocno zabiegał o dofinansowanie w sprawie Parku Kultury. (…) I chcę powiedzieć, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przyznał Gminie Starachowice dofinansowanie w tej materii. O wysokości, nie będziemy na razie mówić. Przy tej okazji dla pana starosty też mam dobrą informację. Co prawda zadanie nie dotyczy inwestycji prowadzonej przez powiat, ale jednej z miejscowości w powiecie starachowickim. Dokładnie Chybic i kościoła Świętej Małgorzaty, gdzie zostały również przyznane środki finansowe.

Szef struktur PiS Ziemi Świętokrzyskiej podkreślił chęć dalszej współpracy z władzami samorządowymi na rzecz rozwoju naszego regionu.

Zarówno starosta starachowicki Piotr Babicki, jak i prezydent Starachowic Marek Materek dziękowali posłowi za kolejne dobre informacje o finansowym wsparciu dla miasta i powiatu.

– Staramy się współpracę na linii samorząd – rząd – Unia Europejska prowadzić najlepiej, jak się da – mówił włodarz Starachowic. – Mam nadzieję, że to będzie miało przełożenie na kolejne miesiące rozwoju miasta i powiatu.

Była starosta, radna powiatu Danuta Krępa podkreśliła, jak ważne jest wyposażenie szpitala, który dzięki nowoczesnemu sprzętowi świadczy usługi na najwyższym poziomie. Radna Agnieszka Kuś w imieniu radnych podziękowała posłowi Krzysztofowi Lipcowi za dobrą współpracę z rządem na rzecz miasta i powiatu starachowickiego.

– Przysłuchując się temu, co państwo powiedzieli, mogę jedynie powiedzieć, że ojcem sukcesu tego, że tomograf znajdzie się w naszym szpitalu jest pan poseł Krzysztof Lipiec – dodała.

Parlamentarzysta na zakończenie konferencji, na ręce dyrektora szpitala złożył podziękowania dla całego personelu medycznego i pomocniczego za postawę w dobie pandemii. Jak dodał, wszyscy pracownicy szpitala w tych ciężkich i trudnych czasach zdali egzamin.

Poprzedni artykułPomoc dla rekonwalescentów
Następny artykułMięsopusty zeszły
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x