14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Wykonawca remontu ulicy Konstytucji wybrany

Wykonawca remontu ulicy Konstytucji wybrany

Gmina Starachowice wybrała firmę, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowania pod nazwą: „Rozbudowa ul. Konstytucji 3 Maja oraz ul. Partyzantów do skrzyżowania z ul. Oświatową wraz z przebudową skrzyżowania ul. Radomskiej z ul. Konstytucji 3 Maja”. Inwestycja będzie przeprowadzona w ramach Projektu pn. „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego – etap II” Zad. 2 Modernizacja i rozbudowa infrastruktury służącej transportowi niskoemisyjnemu”.   

Do przetargu ogłoszonego przez miasto na początku grudnia 2020 roku przystąpiły trzy firmy. TRAKT S.A. z Piekoszowa (oferta: 5.789.900,00 zł); STRABAG Sp. z o. o. z Pruszkowa (oferta: 5.760.025,27 zł.) oraz BUDROMOST-STARACHOWICE z Wąchocka (oferta: 4.640.000,01 zł.). Gmina zamierzała przeznaczyć na realizację tej inwestycji 10.132.638,29 zł brutto.

Zgodnie z informacją zamieszczoną w Biuletynie Informacji Publicznej, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma BUDROMOST-STARACHOWICE. Ulica Konstytucji 3 Maja oraz odcinek ul. Partyzantów od ul. Konstytucji 3 Maja do ul. Oświatowej w Starachowicach mają zostać wyremontowane do 22 listopada 2021 roku.

Inwestycja będzie prawie w całości finansowana z pozyskanych środków zewnętrznych, tj. unijnego dofinansowania z RPO Województwa Świętokrzyskiego oraz z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x