14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Nowa świetlica sportowa dla dzieci i młodzieży

Nowa świetlica sportowa dla dzieci i młodzieży

Starachowicki Familijny Klub Sportowy Łazy wspólnie z parafią Matki Boskiej Częstochowskiej chcą utworzyć w Starachowicach świetlicę dla dzieci. Powstanie ona w budynku dawnego kościoła przy alei Najświętszej Marii Panny.

O inicjatywie utworzenia świetlicy, podczas sobotniej (27 lutego) konferencji prasowej poinformował prezes klubu FKS Łazy Łukasz Korus. W pomieszczeniu znajdować się będą stoły do bilarda, ping-ponga, „piłkarzyki”, a także tarcze do gry w darta. W świetlicy mają również funkcjonować sekcje bilardu i tenisa stołowego. Świetlica na Łazach miałaby pełnić funkcję miejsca spotkań dla młodzieży. Jak mówi prezes FKS Łazy, ze strony młodych ludzi jest spore zainteresowanie zajęciami o takich charakterze. Zdaniem proboszcza parafii księdza Grzegorza Roszczyka, młodzieży chętnej do spędzania czasu w przykościelnej świetlicy z pewnością nie zabraknie.

Jednak zanim dzieci i młodzież zaczną spędzać tam swój wolny czas, pomieszczenie trzeba wyremontować. Wyczyszczenie posadzki, odmalowanie ścian, montaż dodatkowego oświetlenia – to wszystko wymaga nakładów finansowych. W planach jest także wymiana okien, którą przewidziano na 2022 rok.

Koszt adaptacji pomieszczenia na potrzeby świetlicy to około ok. 20-30 tys. zł. Inicjatorzy utworzenia placówki liczą na wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na zakup materiałów.

–  Z otrzymanych pieniędzy rozliczymy się co do złotówki. Dodam, że mieszkańcy miasta również na tym skorzystają, ponieważ świetlica ma być dostępna także dla osób spoza klubu, nieodpłatnie – dodaje Łukasz Korus.

Na przełomie marca i kwietnia w planach jest sprzątanie, remont oraz adaptacja lokalu. W maju wstawienie stołów do bilarda, ping-ponga czy tarcz do darta. Na czerwiec przewidziano wstawienie stanowisk komputerowych. W drugiej połowie br. w świetlicy powinien pojawić się stół do piłkarzyków.

Pieniądze można przekazywać za pośrednictwem strony internetowej: https://zrzutka.pl/sgssam

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x