11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Kolejnych 5 dróg zostanie wyremontowanych

Kolejnych 5 dróg zostanie wyremontowanych

Gmina Starachowice konsekwentnie i sukcesywnie inwestuje w poprawę stanu dróg na terenie miasta. Prezydent Miasta Marek Materek podpisał umowy na remonty i przebudowy kolejnych pięciu dróg.

– Wykonamy podbudowę i bitumiczną nakładkę na ulicach: Klonowej, Ziołowej, Sosnowej, Dalekiej i Pieszej – informuje prezydent. – W tym tygodniu otwieramy oferty w kolejnych dwóch postępowaniach: na przebudowę ulicy Wanacja i odnogi ul. Nadrzecznej. Moi współpracownicy szykują następne przetargi, które przez najbliższe tygodnie będą pojawiały się w Biuletynie Informacji Publicznej i na Platformie Zakupowej Starachowic.

Władze miasta odpowiadając na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców w roku bieżącym zaplanowały do realizacji ponad 40 zadań drogowych. Inwestycje obejmują m.in. drogi gruntowe zlokalizowane w różnych częściach miasta.

– Przede wszystkim nadrabiamy zaległości w budowie lub przebudowie dróg gruntowych. Ulic, na które praktycznie nigdy nie byłoby możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego ze względu na brak odpowiednich parametrów. Mieszkańcy tych ulic przez lata mierzyli się naprzemiennie z błotem lub kurzem – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. – Obiecałem, że będę dążył do utwardzenia wszystkich dróg gruntowych. Konsekwentnie zmierzamy w tym kierunku. Regulujemy kwestie własnościowe, by później można było wykonać przebudowę bądź budowę danej ulicy. Zlecamy wykonanie dokumentacji technicznych, które często są niezbędne do przeprowadzenia prac.

/Informator Miejski/

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x