11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Umowa na nowe zaplecze sportowe przy Stadionie Miejskim podpisana

Umowa na nowe zaplecze sportowe przy Stadionie Miejskim podpisana

Prezydent Miasta Marek Materek podpisał umowę na budowę nowego zaplecza sportowego z Konsorcjum firm: Lider – Zakład Usług Remontowych i Produkcyjnych „ZURiP” S.A., Partner – PRBiUT Karol Adamczyk.

W nowym budynku, który zastąpi wysłużone pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdzie się: 8 szatni z natryskami dla drużyn piłkarskich, toalety, szatnia trenerów z łazienką, dwa pokoje dla trenerów z łazienkami, dwa pokoje dla sędziów z łazienkami, sala narad o powierzchni 40 m2, dwa pomieszczenia biurowe dla pracowników MOSiR, pomieszczenie socjalne, magazyn, pomieszczenie porządkowe, magazyn odzieży czystej, pomieszczenie na odzież brudną, pralnia i wymiennikownia.

Budynek będzie zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej co powinno przełożyć się na wygenerowanie oszczędności na zakupie energii elektrycznej. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Od dłuższego czasu chciałem poprawić warunki w jakich trenuje starachowicka młodzież i dzieci. Cieszę się, że wreszcie plany uda się zrealizować – mówi prezydent miasta Marek Materek.

Gmina Starachowice od trzech lat składała wnioski do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie do budowy nowego zaplecza sportowego przy Stadionie Miejskim. W 2021 roku miasto ogłosiło przetarg na wybór wykonawcy prac, rozstrzygnięcie postępowania uzależnione zostało od pozyskania dotacji na ten cel. Ostatecznie Starachowice otrzymały wsparcie finansowe.

Dziękuję panu Premierowi Piotrowi Glińskiemu za dobrą dla nas decyzję. Dziękuję panu Posłowi Krzysztofowi Lipcowi, który był ambasadorem tego przedsięwzięcia – dodaje prezydent.

Kolejnym krokiem związanym ze Stadionem Miejskim będzie aplikowanie o środki na wykonanie nowej bieżni. Lekkoatletyka to dyscyplina, która na nowo zyskuje w naszym mieście popularność. Popularyzacja biegania przez Zabiegane Starachowice także ma tu ogromne znaczenie. Dawid Kubiec ze Starachowic został trenerem kadry województwa. Mamy potencjał w ludziach, którym należy stworzyć odpowiednie warunki do treningów i organizowania zawodów. W tym roku zlecamy wykonanie dokumentacji technicznej, by w przyszłym złożyć wniosek o dofinansowanie.

Pozostanie nam jeszcze zadbanie o Stadion Miejski, by pozostałości po ławkach nie straszyły odwiedzających nasz obiekt. Siłami własnymi MOSiR będziemy przez kolejne lata dbać o to, by Stadion wyglądał lepiej niż obecnie. Na 2021 rok zaplanowaliśmy montaż ok 2000 dodatkowych siedzisk, zakupy sprzętu do właściwego utrzymania boisk, montaż siedzisk przy boisku pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią – możemy tu liczyć na współpracę ze Starostwem Powiatowym. Szkoły średnie w ramach zajęć WF będą przez kolejne lata korzystały z boiska ze sztuczną nawierzchnią. Podsumowując współpraca się opłaca a zgoda buduje – dodaje Marek Materek.

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x