11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Nauczyciele z odznaczeniami

Nauczyciele z odznaczeniami

Pięciu nauczycieli z powiatowych placówek zostało uhonorowanych Krzyżami Zasługi, Medalem za Długoletnią Służbę i nagrodami: Ministra Edukacji Narodowej oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Wyróżnienia zostały przyznane jeszcze w ubiegłym roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na epidemię ich uroczyste wręczenie odbyło się 2 marca br. w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podczas uroczystości nagrodzono pedagogów z trzech powiatów: ostrowieckiego, skarżyskiego i starachowickiego. Medale i odznaczenia wręczyli nauczycielom: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik.

Wśród uhonorowanych Brązowym Krzyżem Zasługi znalazły się: Elżbieta Kowalczyk – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starachowicach, nauczyciel z 30-letnim stażem pracy oraz Elżbieta Winiarska – nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, z 18-letnim stażem pracy. Odznaczenie jest przyznawane za zasługi na rzecz rozwoju oświaty, niesienie pomocy potrzebującym oraz działalność charytatywną. Obie Panie udzielają się w szkołach, współpracując ze środowiskiem lokalnym. Podejmują szereg działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz propagowania honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę, uhonorowana została Magdalena Półtorak – nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, z 29-letnim stażem pracy. Pani Magdalena posiada uprawnienia do nauki biologii, przedmiotów z grupy informatycznej oraz z grupy reklamy. Jest egzaminatorem egzaminu maturalnego z biologii OKE w Łodzi. Czynnie uczestniczy w życiu szkoły, koordynując też pracę zespołu ds. promocji szkoły.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, otrzymała Aneta Matejczuk – wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1w Starachowicach, a przy tym nauczyciel jęz. polskiego z 18-letnim stażem pracy. Wspiera uczniów, rodziców i nauczycieli w działaniach, ukierunkowanych na rozwój. Uczestniczy w realizacji projektów unijnych i dba o współpracę szkoły z różnymi instytucjami.

Za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, Nagrodą Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, wyróżniony został Norbert Kutyła – wieloletni wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach (nauczyciel z 34-letnim stażem pracy). Od 1988 r. prowadzi sekcję strzelecką, zachęcając młodzież do uprawiania strzelectwa sportowego, a od 2013 r. jest organizatorem zawodów „Sprawni jak żołnierze”. Popularyzuje też wiedzę ratowniczo – medyczną, jako opiekun szkolnej drużyny ratowniczej. Był opiekunem wymian uczniowskich z IGS Aurich – Niemcy w latach 2001 – 2017, które umożliwiły poznanie kultury i obyczajów naszych sąsiadów blisko 500 uczniom.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

/Aktualności Powiatowe/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x