11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Krzysztof Duś stypendystą Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego

Krzysztof Duś stypendystą Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego

200 licealistów i 250 uczniów szkół zawodowych otrzyma stypendia w ramach V edycji programów stypendialnych.  Do uczniów w roku szkolnym 2020/2021 trafi w sumie 1 milion 710 tysięcy złotych. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podczas dzisiejszego posiedzenia zatwierdził listę stypendystów.

Na ogłoszony przez urząd marszałkowski nabór w ramach Świętokrzyskiego programu stypendialnego wpłynęło łącznie 909 wniosków, z czego 880 wniosków spełniło wszystkie kryteria formalne i merytoryczne. Komisja brała pod uwagę m. in. średnią ocen z trzech przedmiotów, w zależności od programu – matematyczno-przyrodniczych lub zawodowych, ICT i języków obcych oraz średnią ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych na świadectwie z roku szkolnego 2019/2020.

W ramach Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów z liceów ogólnokształcących stypendia ubiegało się w sumie 365 osób. Na ten cel zaplanowano kwotę 760 000 zł. Wśród 200 uczniów, którzy otrzymają stypendia, 40 to mieszkańcy powiatu kieleckiego, 36 to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, zaś 25 – mieszkańcy Kielc.

Największą liczbę 80 punktów otrzymał Krzysztof Duś, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, mieszkaniec Mirca. Krzysztof jest laureatem czterech konkursów przedmiotowych: z języka polskiego (pierwsze miejsce w województwie), matematyki (trzecie miejsce), fizyki (drugie miejsce) i chemii (dziewiąte miejsce).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x