11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Odkrywali tajemnice liczby Pi

Odkrywali tajemnice liczby Pi

Tym razem wirtualnie, ale to wcale nie znaczy, że mniej ciekawie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie świętowali Dzień Pi.

Klasa V i VIII na lekcjach on-line z panią Katarzyną Pocheć obejrzała prezentację multimedialną dotyczącą historii Ludolfiny, definicji liczby π oraz przykłady wierszy, piosenek, filmu i książki o liczbie π. Dowiedzieli się także o Światowym Rekordzie Guinnesa w zapamiętaniu jak największej ilości jej cyfr po przecinku. Ale to przecież nie wszystko.

Postanowili również sami się wykazać. Samodzielne wyznaczali wartości liczby π przy użyciu sznurka i talerza jako przykład koła, a potem uczestniczyli w matematycznym escape room, gdzie zadaniem było uwolnienie z zamku księżniczki Ludolfiny. Rozwiązując zagadki uczniowie otrzymywali kolejno cyfry, które tworzyły szyfr do szkatułki z kluczem. Do obchodów włączyła się także Anna Wacińska, która z chłopcami z klasy VII wykonała szereg spektakularnych eksperymentów z chemii. Uczniowie klasy VIII nagrali też ciekawe filmiki z różnymi doświadczeniami.

Nauczycielki Monika Dziuba-Łucka i Katarzyna Kaszycka, zorganizowały także obchody urodzin Ludolfiny dla pierwszaków, które oglądały film edukacyjny o liczbie Pi, rozwiązywały proste zadania matematyczne, kolorowały liczbę Pi i ozdabiały lukrem matematyczne babeczki. W tyle nie pozostały klasy II i III również włączyły się w obchody Dnia Liczby Pi., Katarzyna Bernaciak i Renata Ślęzak pokazały dzieciom prezentację dotyczącą tej niezwykłej liczby. Uczniowie ćwiczyli pisanie liczby Pi, rozwiązywali matematyczne zagadki oraz ozdabiali babeczki Ludolfiną i innymi matematycznymi znakami.

fot. SP w Adamowie

fot. SP w Adamowie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x