11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Topiły noworodka w wiadrze. Prokuratura chce wyższych kar dla dzieciobójczyń z Osin

Topiły noworodka w wiadrze. Prokuratura chce wyższych kar dla dzieciobójczyń z Osin

W Krakowie, przed Sądem Apelacyjnym ruszył proces Katarzyny K. oraz Małgorzaty B. – matki zabitego noworodka i jego babki.

Przypomnijmy, do tragicznych zdarzeń doszło w 2019 roku w Osinach (gm. Mirzec). W toku śledztwa ustalono, że młodsza kobieta urodziła żywe dziecko, a następnie razem ze swoją matką zabiły noworodka, topiąc go w wiadrze z nieczystościami. W pierwszej instancji, w lipcu 2020 roku, Sąd Okręgowy w Kielcach skazał Katarzynę K. na 3 lata więzienia, Małgorzatę B. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Z wyrokiem nie zgodziły się strony postpowania i wniosły apelację. Prokuratura domaga się, by matka odpowiedziała za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, a babka za pomoc w morderstwie. Natomiast obrońcy chcą uniewinnienia Małgorzaty B. i nadzwyczajnego złagodzenia kary dla Katarzyny K.

Podczas rozprawy w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, prokurator złożył wniosek o uzupełniające przesłuchanie biegłych wydających opinie. Sąd ten wniosek uwzględnił. Przesłuchanie biegłych zaplanowano na kolejną rozprawę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x