11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Nagrodzeni w konkursie ekologicznym

Nagrodzeni w konkursie ekologicznym

Uczniowie nagrodzeni w konkursie na pracę plastyczną o tematyce ekologicznej „Nie pal odpadów – nie truj siebie i innych” odebrali nagrody z rąk wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna. Wręczenie nagród odbyło się w środę 16 marca w Urzędzie Gminy w Mircu.

 Uczniów oraz ich opiekunów przywitał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który podkreślił, jak ważne jest propagowanie proekologicznych zachowań, pogratulował uczniom osiągnięć oraz podziękował ich opiekunom. Nagrody w kategorii uczniów klas 0 – III odebrali: I miejsce – Lena Sieniek kl. 1 – Szkoła Podstawowa im. Eugenii Staniewskiej w Małyszynie II miejsce – Tomasz Celuch kl. 1 – Szkoła Podstawowa im. Kamili i Józefa Spytków w Mircu III miejsce – Paweł Pawlik kl. 0 – Publiczne Przedszkole w Mircu Nagrody w kategorii uczniów klas IV – VIII odebrali: I miejsce – Natalia Owedyk kl. 7- Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym II miejsce – Mateusz Wójcik kl. 5 – Szkoła Podstawowa im. Eugenii Staniewskiej w Małyszynie III miejsce – Bartłomiej Krzak kl. 7A – Szkoła Podstawowa im. Kamili i Józefa Spytków w Mircu.

Konkurs „Nie pal odpadów – nie truj siebie i innych” został ogłoszony 26 stycznia 2021 roku. Tematyka konkursu dotyczyła propagowania ograniczenia zanieczyszczenia powietrza związanego z paleniem odpadów w piecach domowych, ukazanie szkodliwości takich zachowań dla ludzi i środowiska oraz prawidłowej segregacji odpadów. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu plakatu dowolną techniką w formacie A3. Konkurs zorganizowany został w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria to dzieci z klas 0-III oraz druga kategoria dzieci klas IV-VIII. Konkurs przeprowadzony został dwu etapowo. Pierwszy etap polegał na przeprowadzeniu eliminacji szkolnych, gdzie Szkolne Komisje Konkursowe wyłoniły po 3 najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej. Drugi etap polegał na wyłonieniu przez Gminną Komisję Konkursową po trzy najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej z podziałem na miejsca I, II i III. Ocenie podlegała przede wszystkim zgodność pracy z tematem konkursu, estetyka wykonania oraz samodzielność. Nagrody rzeczowe, jakie otrzymali laureaci w każdej kategorii wiekowej to: gimbal (I miejsce), głośnik mobilny (II miejsce) oraz smartband (III miejsce).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x