11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Piłkarze wracają na boiska, kolejne mecze już w ten weekend

Piłkarze wracają na boiska, kolejne mecze już w ten weekend

Już w ten weekend piłkarze rozegrają kolejne mecze w ramach 22. kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi. Komunikat w sprawie kontynuacji walki o mistrzostwo ligi wydał dziś (25 bm.) Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

„Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej informuje, że: mimo zapowiedzi Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra zdrowia, iż od dnia 27 marca 2021 r. dopuszczalne będzie uprawienie wyłącznie sportu zawodowego, nie ukazała się zmiana czy też projekt zmiany Rozporządzenia RM z dnia 19 marca 2021 r., zatem na chwile obecną nie jest znana treść zakazów i nakazów związanych z uprawieniem sportu od dnia 27 marca 2021 r., mimo tożsamej zapowiedzi władz państwowych sformułowanej w zeszłym tygodniu (ograniczenie uprawiania sportu do sportu zawodowego) w treści rozporządzenia RM
z dnia 19 marca 2021 r. pojawiła się możliwość współzawodnictwa zawodników pobierających stypendium sportowe oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży. wobec w/w treści pkt 1 i pkt 2 oraz wobec złożenia przez zdecydowaną większość Klubów IV Ligi  oświadczeń o woli kontynuowaniu rozgrywek  IV ligi Świętokrzyskiej – w dniach 27 i 28 marca 2021 r. odbędą się mecze z 22 kolejki spotkań (..).”

ŚZPN poinformował także, iż wolę kontynuacji rozgrywek wyraziło 18 na 20 klubów.

W niedzielę, tj. 28 bm. na boisko wybiegną piłkarze m.in. Staru Starachowice, którzy zagrają „u siebie” z Nidą Pińczów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.00.

Zagra też GKS Rudki, którego przeciwnikiem będzie GRANAT Skarżysko-Kamienna, oraz Łysica Bodzentyn z MKS-em Neptun Końskie.

Pełna treść komunikatu ŚZPN oraz terminy wszystkich meczów w ramach 22. kolejki dostępne są na stronie internetowej ŚZPN, pod linkiem:

http://http://szpnkielce.pl/pl/sg/slider/3989,uwaga_kluby_iv_ligi_____gramy_22_kolejke__.html

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x