11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Rozwój gminy Pawłów dzięki inwestycjom i rządowym dotacjom

Rozwój gminy Pawłów dzięki inwestycjom i rządowym dotacjom

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartkowe (25 marca) przedpołudnie w Bostowie (gm. Pawłów), poseł Prawa i Sprawiedliwości Agata Wojtyszek i towarzyszący jej gminni samorządowcy podkreślali, że wiele inwestycji jakie są realizowane w gminie, nie byłyby możliwe, gdyby nie rządowe dotacjom.

Jak mówiła parlamentarzystka, każde sołectwo w gminie odczuwa pozytywne zmiany. Przypomniała, jak poseł duże pieniądze popłynęły do gminy Pawłów z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Z pierwszego rozdania za 2,7 mln zł zrealizowano kilkanaście inwestycji m.in. oświetlenie w kilku wsiach, utwardzenie dróg i poboczy, przebudowa budynku ośrodka kultury w Nieczulicach. W drugim naborze pieniądze zostały przeznaczone na adaptację budynku szkoły w Bostowie na potrzeby ośrodka zdrowia oraz przebudowę budynku urzędu gminy. Było to 1,5 mln zł – wymieniała poseł Wojtyszek. – Kolejny wniosek do FIL opiewa na 2,5 mln zł. Ogłoszenie wyników odbędzie w przyszłym tygodniu i jest duża szansa na to, że Pawłów te środki pozyska – dodała.

Dzięki rządowej dotacji z Ministerstwa Sportu w wysokości ponad milion złotych trwa budowa sali gimnastycznej w Godowie. Natomiast, za prawie 50 tys. zł wyremontowany zostanie dach na kościele pw. Świętej Małgorzaty w Chybicach. Inne inwestycje prowadzone w gminie, to m.in. zakup sprzętu nagłaśniającego dla Gminnego Ośrodka Kultury czy dzięki współpracy z WFOŚiGW budowa kanalizacji w kolejnych miejscowościach.

Wójt Pawłowa, Marek Wojtas podkreślił, że jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w gminie będzie przebudowa starej szkoły w Bostowie, która ze względu na małą liczbę dzieci została zlikwidowana, na ośrodek zdrowia i placówkę kulturalną.

– Na parterze powstanie ośrodek zdrowia, będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z punktem diagnostyki laboratoryjnej, gabinetem USG i punktem aptecznym. Na piętrze będzie się mieścił kolejny punkt szlaku benedyktyńskiego, realizowanego przez Związek Gmin Gór Świętokrzyskich – mówił wójt Wojtas.

Dobre wykorzystanie funduszy przez gminę to nie tylko duże inwestycje. Mieszkańcy gminy na termomodernizację domów, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej,  starają się o pieniądze z programu „Czyste Powietrze”. W gminie przeznaczono na ten cel 2,2 mln zł. Z dotacji skorzystali również strażacy ochotnicy. W Nieczulicach za 12 tys. zł przeprowadzono remont strażnicy, a cztery jednostki działające na terenie gminy skorzystały z programu „Mały Strażak”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x