11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Niebezpieczne manewry na krajowej 42

Niebezpieczne manewry na krajowej 42 [nagranie]

W piątkowy (26 marca) poranek, policjanci ze starachowickiej grupy Speed, na krótkim odcinku drogi krajowej ujawnili dwóch kierujących, którzy wyprzedzali w miejscu niedozwolonym. Najpierw zauważyli kierującego osobówką, który wyprzedzał  inne pojazdy w rejonie przejścia dla pieszych, a następnie kierującego ciężarówką, który wyprzedzał w rejonie skrzyżowania.

– Dzisiaj, po godzinie 8 rano na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kuczów, policjanci ujawnili kierującego citroenem, który zaczął wyprzedzać szereg pojazdów w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Zanim kierujący osobówką dokończył wyprzedzanie i został zatrzymany,  kierowca jadącego w tym samym kierunku pojazdu ciężarowego, na oczach policjantów popełnił równie niebezpieczny manewr. Wyprzedzał on w rejonie skrzyżowania – relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Starachowicach, sierż. szt. Paweł Kusiak. – 44-latek z citroena, jak i 59-letni kierujący ciężarówki zostali zatrzymani do kontroli drogowej, podczas której nałożono na nich mandaty karne.

Paweł Kusiak przypomina, że zgodnie z taryfikatorem, wykroczenie wyprzedzania przed oznakowanym przejściem dla pieszych jest zagrożone karą grzywny w wysokości 200 złotych i 10 punktami karnymi, natomiast wyprzedzanie w rejonie skrzyżowania  zagrożone jest grzywną w wysokości 300 złotych i 5 punktów karnych.

Zobacz nagranie, źródło: KPP w Starachowicach

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x