11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Garaż pełen kontrabandy

Garaż pełen kontrabandy

Starachowiccy policjanci, w garażu 67-latka zabezpieczyli ponad 800 kilogramów krajanki tytoniowej oraz blisko 2000 litrów wyrobów spirytusowych. 

– W czwartek (1 kwietnia br.), po południu funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Od pewnego czasu mieli oni podejrzenia, że mężczyzna trudni się kontrabandą – relacjonuje zdarzenie rzecznik prasowy starachowickiej policji, sierż. szt. Paweł Kusiak. – Nie pomyli się. W aucie znaleźli blisko dwa litry alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Następne czynności miały miejsce w garażu należącym do 67-latka. Tam mundurowi zabezpieczyli ponad 800 kilogramów krajanki tytoniowej oraz blisko 2000 litrów napojów spirytusowych, wszystko bez polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Paweł Kusiak dodaje, że starachowiczanin oprócz wykorzystania garażu jako magazynu nielegalnych produktów, zorganizował sobie w nim rozlewnie wyrobów alkoholowych. Miał przygotowane ponad 1000 pustych butelek oraz węże, wagi i suszarki.

Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę ponad 1 100 000 złotych. Teraz tą sprawą zajmie się sąd. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, za które grozi bardzo wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. W piątek (2 kwietnia br.) wobec mężczyzny sąd zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

fot: Świętokrzyska Policja

źródło: KPP w Starachowicach

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x