11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Wędrowały całą noc, dotarły... na komisariat

Wędrowały całą noc, dotarły… na komisariat

W garnizonie świętokrzyskim służbę pełnią 33 psy policyjne, a kolejne bardzo chciały zasilić jego szeregi. W piątkowy (2 kwietnia) poranek, dwa owczarki niemieckie punktualnie o 7.30 stanęły przed drzwiami Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Luna i Cywil pokonały ogrodzenie posesji na obrzeżach Kielc i całą noc maszerowały, by dotrzeć na Seminaryjską 12. Tu po porządnym wygłaskaniu, trafiły z powrotem do właściciela.

– „Na własną łapę” do jednostki przyszły dwa owczarki niemieckie. Na obrożach miały grawer z imionami i numerem telefonu, co pozwoliło ma szybki kontakt z właścicielem – relacjonują policjanci KWP w Kielcach. – Jak ustaliliśmy, te dwa rosłe psiaki o spokojnym usposobieniu, pokonały ogrodzenie posesji na obrzeżach miasta i ruszyły w kierunku centrum Kielc. Trudno wnioskować czym się kierowały obierając adres Seminaryjska 12, ale możemy się domyślać, że marzy im się służba w Policji – żartują mundurowi.

Zwierzaki przeprowadzone zostały na dziedziniec komendy, skąd odebrała je właścicielka. Gdy tylko otworzyła bagażnik auta, nie było żadnych wątpliwości, że to jej pociechy. Nie obyło się bez zwrócenia uwagi o właściwe o zabezpieczenie czworonogów na posesji, jednak najważniejsze jest to, że Luna i Cywil wróciły bezpiecznie do domu.

– Rekrutacja psów do służby w Policji to nie taka prosta sprawa. Tylko wyjątkowe psy, posiadające odpowiednie predyspozycje mogą zasilić nasze szeregi. W garnizonie świętokrzyskim tę zaszczytną służbę pełnią 33 czworonogi. Sytuacja, która miała miejsce dzisiejszego poranka w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach świadczy o tym, że chętnych do służby nie brakuje – informuje zespół prasowy Świętokrzyskiej Policji.

źródło: KWP w Kielcach

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x