11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Terytorialsi połączyli na święta

Terytorialsi połączyli na święta

Samotność w święta? Nikt nie chce tego przeżywać, dlatego żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w przedświąteczne dni, w ramach akcji „Łączymy na Święta”, pomagali osobom nie dysponującym możliwościami w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z najbliższymi.

Połączenia te miały miejsce zarówno w domach kombatantów, którzy pozostają pod opiekuńczymi skrzydłami żołnierzy WOT, ale także w szpitalach. W tym ostatnim przypadku miało to szczególne znaczenie,  pobyt w szpitalu na święta bez możliwości odwiedzin jest bardzo bolesne. To już kolejne święta w czasach pandemii. By przeżywać je w pełni potrzeba bliskości i wspólnego uczestniczenia w świętowaniu tego wyjątkowego czasu. Każdy z nas oczekuje, by święta wytworzyły szczególne poczucie wzajemnej bliskości i jedności, dotyczy to zwłaszcza tych, którzy w tym ciężkim czasie pandemii koronawirusa, odizolowani zostali od rodzin i najbliższych.

Żołnierze 10. ŚBOT – zachowując wszystkie formy ostrożności wynikające z wytycznych sanepidu – poprzez łącza internetowe łączyli pensjonariuszy domów pomocy społecznej, osoby samotne, starsze, pacjentów, którzy cierpią na koronawirusa, z ich bliskimi. W sumie od 31 marca wykonano kilkadziesiąt połączeń, podczas których nie brakowało wzruszających momentów. Do akcji włączyło się kilkanaście placówek z terenu województwa świętokrzyskiego. Wśród tych placówek znalazł się także PZOZ w Starachowicach.

– Dzięki akcji łączenia na święta dajemy osobom samotnym i chorym namiastkę wspólnoty w czasie Świąt Wielkiej Nocy. Każdego dnia nasze działania służą temu, aby w czasie pandemii wspierać jak największą rzeszę mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Podobna akcję żołnierze WOT prowadzili w czasie Świąt Bożego Narodzenia – mówi oficer prasowy 10. ŚBOT kpt. Marcin Kowal.

Misją 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. majora Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „Nurt” jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego, poprzez takie akcje wzmacnia się wolę walki z chorobą, zapobiega się poczuciu osamotnienia i daje poczucie bezpieczeństwa.

/komunikat prasowy/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x