11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Aktualności powiatowe Samorządowy Punkt Szczepień Masowych w PZOZ

Samorządowy Punkt Szczepień Masowych w PZOZ

Powiat zaproponował Wojewodzie Świętokrzyskiemu uruchomienie Samorządowego Punktu Szczepień Masowych w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Byłby to dodatkowy i odrębny Punkt Szczepień Masowych w powiecie starachowickim. 

Samorządowy PSM byłby usytuowany w szpitalu, poza obszarem leczenia pacjentów zakażonych SARS-COV-2, w miejscu całkowicie bezpiecznym. Za taką lokalizacją przemawia wiele argumentów, związanych z dostępnością zarówno infrastruktury szpitalnej, wykwalifikowanej kadry medycznej, jak i komunikacji.

Co teraz?

Propozycja Powiatu trafiła do Wojewody. Zgodnie z harmonogramem, przygotowana zostanie wstępna lista proponowanych miejsc, w których zorganizowane miałyby zostać PSM na terenie całego województwa. Lista ta będzie podlegać weryfikacji przez NFZ, pod względem wymogów formalnych.

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji, ruszą zapisy na szczepienia w SPSM, które miałyby się rozpocząć od 19 kwietnia br. Podstawowym warunkiem powodzenia całej operacji jest zapewnienie przez rząd odpowiedniej liczby dawek szczepionki. Jeśli tylko szczepionki będą zapewnione – Powiat będzie gotowy.

/Aktualności Powiatowe/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x