15.1 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Lekarze z Warszawy zawalczyli o życie młodej mamy ze Starachowic / Aktualizacja

Lekarze z Warszawy zawalczyli o życie młodej mamy ze Starachowic / Aktualizacja

Chora na COVID – 19 pacjentka ze starachowickiego szpitala, której stan wymagał pilnej terapii przy użyciu specjalistycznego urządzenia ECMO trafiła do szpitala MSWiA w Warszawie. O sprawie jako pierwsza poinformowała Polska Agencja Prasowa. 

35 – latka, która w miniony poniedziałek urodziła dziecko, jest już pod opieką MSWiA w Warszawie. przewieziona została w skrajnym stanie chorobowym, w którym nie wystarcza respirator, w takich sytuacjach zachodzi potrzeba zastosowania aparatury, która pełni funkcję zastępczych płuc.

– Pacjentka trafiła do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach 2 kwietnia br. z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Zostało zastosowane leczenie adekwatne do stanu zdrowia pacjentki, ale terapia przy użyciu respiratora okazała się niewystarczająca. Została zakwalifikowana do leczenia pozaustrojowym utlenianiem krwi ECMO, dziś (tj. 9 kwietnia) w nocy przetransportowana została do kliniki kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie – czytamy w komunikacie nadesłanym przez Katarzynę Ofman – rzecznik starachowickiego szpitala.

Dzięki podłączeniu pod ECMO stan pacjentki uległ zdecydowanej poprawie, młodą mamę czeka kilka tygodni hospitalizacji, ale już wiadomo, że pacjentka czuje się coraz lepiej.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x