14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Prezydent Marek Materek po konferencji SIDS: mieszkańcy Starachowic są bezpieczni

Prezydent Marek Materek po konferencji SIDS: mieszkańcy Starachowic są bezpieczni

Działacze Stowarzyszenia „Inicjatywa Dla Starachowic” podczas czwartkowej (8 kwietnia br.) konferencji prasowej przedstawili kolejne informacje na temat planowanej przez Zakład Energetyki Cieplnej budowy Instalacji Odzysku Energii przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach. Podczas spotkania poruszyli temat finansowania budowy tej inwestycji.

Do zarzutów Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Starachowic”, w czwartek (8 kwietnia) odniósł się prezes Zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej, Marcin Pocheć.

[czytaj więcej] https://starachowicka.pl/2021/04/08/majatek-miasta-zastawem-pozyczki-na-budowe-spalarni-odpadow/

Natomiast w piątek (9 kwietnia), komentarz zamieścił prezydent Starachowic Marek Materek.

– Co do meritum: hipoteka żadnej nieruchomości gminnej nie została obciążona w związku z realizacją Instalacji Odzysku Energii. Wszystko wskazuje na to, że nie zostanie także w przyszłości. Zabezpieczeniem pożyczki będzie przede wszystkim nowy majątek wytworzony w ramach inwestycji czyli Instalacja Odzysku Energii. Na etapie uzyskiwania pożyczki nie można było wskazać tej pozycji, ponieważ spółka aktualnie wybiera firmę, która zadanie zrealizuje. Reasumując: mieszkańcy Starachowic są bezpieczni i mogą spać spokojnie – mówi prezydent Materek.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x