14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Aktualności powiatowe W trosce o bezpieczeństwo pieszych

W trosce o bezpieczeństwo pieszych

Powiat złożył 22 wnioski do Rządowego Programu Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa pieszych w obszarze przejść dla pieszych na drogach powiatowych, we wszystkich pięciu gminach. Chodzi o budowę oświetlenia w rejonie „pasów”, wyniesionych przejść, odnowę nawierzchni jezdni na dojazdach do przejść, odnowę chodników oraz wymianę i montaż oznakowania poziomego i pionowego. Szacunkowa, łączna wartość tych przedsięwzięć to 4 mln 270 tys. zł. 

Wnioski zostały złożone przy udziale wszystkich gmin powiatu starachowickiego. Powiat wystąpił o 80% dofinansowanie 22 zadań. Ich zakres dotyczy budowy, rozbudowy i przebudowy przejść dla pieszych tak, aby poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, ale również polepszyć infrastrukturę wokół przejść dla pieszych.
Realizacja 12 zadań planowana jest w Starachowicach. Po 3 zadania zaplanowano w gminach: Mirzec i Pawłów a po 2 w gminach: Brody i Wąchock. Podmiotem koordynującym jest Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcia wniosków, co będzie determinowało faktyczną realizację zadań.

/Aktualności Powiatowe/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x