14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Zaskarżyli starachowicką policję

Zaskarżyli starachowicką policję

We wtorek, 6 kwietnia, minęło 40 dni od złożenia zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia do starachowickiej policji w związku z mszą świętą w intencji Jadwigi Kaczyńskiej.

25 lutego 2021 roku, po umorzeniu postępowania administracyjnego przez Sanepid w Starachowicach, Forum Unia Młodych z Ostrowca Świętokrzyskiego zdecydowało się (wobec przesłanek znajdujących się w decyzji, tj. potwierdzenia złamania obostrzeń lecz niemożności nałożenia mandatów przez sanepid w związku z nieposiadaniem odpowiednich kompetencji) zawiadomić policję w Starachowicach o wykroczeniu, do którego doszło podczas mszy świętej w intencji zmarłej Jadwigi Kaczyńskiej w Starachowicach.

W związku z tym, że policja nie podjęła działań, Forum Unia Młodych zaskarżyło starachowicką policję do Rzecznika Praw Obywatelskich.

– 1 marca 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia wykroczenia. Z jego treści wynikało, że 16 stycznia 2021 r. podczas mszy świętej w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, wskazane przez zawiadamiającego osoby miały dopuścić się złamania przepisów sanitarnych. W sprawie o wykroczenie prowadzone były czynności, które zostały zakończone w ustawowym terminie. Po wnikliwej analizie opisanej sytuacji i zgromadzonych materiałów, a także ówcześnie obowiązujących przepisów ustalono, że nie doszło do popełnienia wykroczenia – na przedstawione zarzuty odpowiedział w imieniu policji, oficer prasowy KPP w Starachowicach, sierż. szt. Paweł Kusiak.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x