14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Łącznie 30 wniosków dotyczących poprawy bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych na terenie miasta zgłosiły Gmina i Powiat Starachowice do rządowego programu Fundusz Rozwoju Dróg.

– 18 przejść na drogach gminnych i 12 na drogach powiatowych na terenie miasta – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. – Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone, przybędzie wyniesionych przejść, zostaną pomalowane na biało – czerwono, zamontowane zostaną płyty ostrzegające przed wejściem na przejście dla pieszych, oraz tzw. „kocie oczka”, pojawią się azyle dla pieszych. Zakres prac będzie różny w poszczególnych lokalizacjach. Wierzę, że uda nam się pozyskać dofinansowania do projektów złożonych przez gminę i powiat i będziemy mogli zrealizować pełen zakres prac.

Cel, jak mówi prezydent, jest jeden: poprawa bezpieczeństwa pieszych na terenie Starachowic. Miasto Starachowice działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych realizuje od kilku lat. Na przebudowywanych lub remontowanych ulicach zwykłe przejścia dla pieszych zastępują wyniesione dodatkowo oznakowanie, aktualnie trwa także ich doświetlanie.

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x