14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Remont mostu w Brodach. Uwaga kierowcy, zmiana organizacji ruchu

Remont mostu w Brodach. Uwaga kierowcy, zmiana organizacji ruchu

Postępują prace remontowe na moście w Brodach Iłżeckich w ciągu drogi krajowej nr 9. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina kierowcom podróżującym trasą Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Opatów – Rzeszów o zmienionej organizacji ruchu na obiekcie mostowym.

Obecnie wykonawca prowadzi prace na prawej połowie mostu, a ruch odbywa się wahadłowo lewą połową jezdni w obu kierunkach i jest sterowany sygnalizacją świetlną. GDDKiA apeluje o zwracaniu szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie.

– Prace remontowe, które rozpoczęły się w ubiegłym roku planowane są do października br. Wykonawca rozebrał już stare stożki nasypów i wykonał nowe z elementów prefabrykowanych. Rozebrane zostały także kapy chodnikowe, nawierzchnia i izolacja na połowie obiektu mostowego. Ułożono warstwę wyrównawczą pod chodnik, trwa montaż elementów odwodnienia – informuje kielecki oddział GDDKiA.

Umowa na remont mostu w Brodach Iłżeckich w ciągu drogi krajowej nr 9 podpisana została jesienią ub. roku. Most w Brodach Iłżeckich nad rzeką Kamienną i linią kolejową to czteroprzęsłowy obiekt z konstrukcją stalową mający blisko 160 metrów długości, ponad 16 metrów szerokości i chodniki po obu stronach. Zgodnie z wykonaną wcześniej dokumentacją projektową remont obejmie między innymi wymianę nawierzchni na jezdni i chodnikach, naprawę izolacji i ewentualnych uszkodzeń konstrukcji, wykonanie zabezpieczeń antykorozyjnych, wykonanie nowego oznakowania poziomego oraz montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Koszt remontu to około 5,6 mln złotych.

/źródło: GDDKiA Kielce/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x