14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Intensywne prace nad Zalewem Brodzkim

Intensywne prace nad Zalewem Brodzkim

Gmina Brody stale rozbudowuje Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim oraz otoczenie ulicy Panoramicznej w Rudzie. Obecnie, wiele ekip budowlanych pracuje nad budową chodnika, dwóch ścieżek rowerowych oraz trasy do biegania z nawierzchni elastycznej. Tuż obok parku linowego rozpoczęła się ogromna inwestycja – trwają wykopy pod budynek administracyjny z salą konferencyjną.

W tak dużym obiekcie zmieszczą się porządne sanitariaty oraz natryski, z których będą mogły skorzystać osoby wypoczywające na parkingu dla kamperów. Będzie też pomieszczenie na kasy i zaplecze administracyjno-gospodarcze dla obsługi parku linowego, placów zabaw i innych atrakcji. Na piętrze przewidziana jest duża sala na szkolenia czy konferencje oraz taras z zachwycającym widokiem na Zalew Brodzki. Budynek zaopatrzony będzie w instalację fotowoltaiczną.

Inwestycja jest kosztowna i rozłożona na etapy. Łączna wartość działania wynikająca z umowy wynosi około 1,7 mln zł. Planuje się, że zakończenie budowy obiektu turystycznego nastąpi na początku 2022 roku.

Nowością w okolicy jest długa (1,4 km) trasa do biegania wykonana z syntetycznych materiałów. Od ścieżki rowerowej będzie ją oddzielał pas zieleni. Powstaje też bardzo potrzebny chodnik wzdłuż brzegu Zalewu Brodzkiego. To nie koniec tegorocznych inwestycji w turystykę! Wzdłuż ulicy Panoramicznej powstanie także oświetlenie. Będzie się składało z 69 lamp ulicznych z oprawami LED. Dzięki temu Zalew Brodzki będzie oświetlony z obu stron – od Krynek i Rudy. Zakończenie prac wzdłuż ulicy planowane jest przed okresem wakacyjnym.

/Gmina Brody/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x