14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Policyjny dron w walce z piratami drogowymi

Policyjny dron w walce z piratami drogowymi

W środowe (21 kwietnia) południe na drodze krajowe nr 42 w Stykowie odbyła się policyjna akcja ,,Bezpieczeństwo z powietrza’’. W działaniach z użyciem drona udział wzięli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach i Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przy użyciu policyjnego drona monitorowali zachowania kierujących.

– Do zadań policjantów z Ruchu Drogowego należy czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym. Dlatego dzisiaj na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Styków policjanci wykorzystują urządzenie, jakim jest dron – informuje rzecznik starachowickiej policji, sierż. szt. Paweł Kusiak. – Z lotu ptaka są w stanie wychwycić wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Jest to na przykład nieprawidłowe wyprzedzanie bądź wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych.

Jak dodaje: – jeżeli dojdzie do ujawnienia wykroczenia przez policjantów obsługujących to drona, informowane są patrole, które są w pobliżu.

– (…) Zatrzymują takiego kierowcę, który zgodnie z taryfikatorem ponosi karę w postaci mandatu karnego, a jeżeli wykroczenie jest dosyć poważne kierowany jest wtedy wniosek do sądu – mówi rzecznik KPP w Starachowicach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x