14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Przebudowa ulicy Witolda Lutosławskiego w Starachowicach – etap I

Przebudowa ulicy Witolda Lutosławskiego w Starachowicach – etap I

Dobiegają końca prace przy budowie I etapu ulicy Witolda Lutosławskiego w Starachowicach. Gmina ogłosiła już przetarg mający wyłonić wykonawcę II etapu prac. Termin składania ofert upływa 17 maja.

Ulica Witolda Lutosławskiego na osiedlu Południe to jeszcze do niedawna droga gruntowa przy której zlokalizowane są zarówno domki jednorodzinne jak i wybudowane niedawno osiedle mieszkalne. Inicjatywa budowy I etap drogi wyszła od samych mieszkańców, którzy taki projekt zgłosili do jednej z kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Dziękuję wnioskodawcom i wszystkim głosującym za zaangażowanie – mówi Prezydent Miasta Marek Materek, który wizytował to przedsięwzięcie. – Pomyślałem, że skoro tak mocno się Państwo zaangażowaliście w Budżet Obywatelski to warto to docenić i pociągnąć temat dalej. Miło mi poinformować, że mój zespół ogłosił przetarg na budowę II etapu ulicy Lutosławskiego aż do ul. 6 Września. Tym samym nową nawierzchnie zyskamy na całej długości ulicy jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac będę mógł zameldować, że z listy dróg gruntowych ubyła nam kolejna pozycja. Czekam na to z niecierpliwością, podobnie jak na wiele innych realizacji na drogach gruntowych.

W ramach pierwszego etapu, firma „DROBET” Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Jarosław Podrygała z Radomia wykonała: oświetlenie, przebudowę infrastruktury telekomunikacyjnej – na odcinkach kolidujących z inwestycją drogową, budowę kanalizacji deszczowej, podbudowę nawierzchni, urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz nową nawierzchnię jezdni i chodniki z kostki betonowej.
Koszt tych prac to blisko 290 tys zł.
Gmina Starachowice poszukuje wykonawcy drugiego etapu prac. Ogłoszenie dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego. Oferty można składać w terminie do 17 maja. Przewidywany zakres prac obejmuje: budowę kanalizacji deszczowej – o długości 50 mb, roboty drogowe – odcinek długości 226 m, w tym: przygotowanie terenu, wykonanie: robót ziemnych, podbudowy i nawierzchni. Dodatkowo zaplanowano montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, regulacja pionowa studzienek kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x