14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności "Kolejne Domy Samopomocy to dowód na to, że PIS dba o najsłabszych"

„Kolejne Domy Samopomocy to dowód na to, że PIS dba o najsłabszych”

Mówi w rozmowie z Gazetą poseł Agata Wojtyszek i dodaje, że to znaczne zwiększenie środków to także dbałość o utrzymanie ośrodków już istniejących.

– Powstanie trzech nowych Środowiskowych Domów Samopocy, to dobre wiadomości, nie tylko dla Starachowic, ale dla całego województwa świętokrzyskiego. Dziękuję minister Marlenie Maląg oraz ministrowi Stanisławowi Szwedowi, bo to te ośrodki to wynik doskonałej współpracy. To między innymi dzięki moim staraniom możemy mówić o kontynuacji budowy środowiskowego domu samopomocy w Opatowie. dziś mówimy o drugim etapie (2 mln 295 tys zł). Dziś pierwszą transzę na budowę otrzymują Starachowice, to kwota 1 mln 145 tyś zł. Dzięki tym funduszom nowe życie zyska budynek MOGKiK, druga transza będzie w przyszłym roku, jeśli tylko kolejny wniosek przejdzie etap naboru, ale o to się nie martwię – mówi poseł Agata Wojtyszek.

Kolejne środki płyną także do okolic Starachowic, tak jest chociażby w Dołach biskupich, trafi tam ponad  1mln  700 tys i stara szkoła będzie miejscem drugiego w województwie Środowiskowego Domu Samopomocy.

– Cieszę się tym bardziej, że Starachowice zyskają dom dla osób cierpiących na alzheimera – takiego domu w okolicy nie mamy. Kiedy byłam jeszcze wojewodą świętokrzyskim udało się zrealizować plany budowy domu środowiskowego dla osób z autyzmem, a zatem taki dom jest kontynuacją działań pomocowych dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Z czasów, gdy byłam wicestarostą pamiętam jak borykaliśmy się z utrzymaniem takich ośrodków, teraz ta sytuacja znacznie sie polepszyła. To kolejny dowód na to, rząd PIS dba o osoby słabe, chore i niepełnosprawne. Cieszę się, ze coraz więcej samorządów jest otwartych na udzielanie wsparcia osobom chorym. To bardzo ważne – dodaje pani poseł.

Łącznie województwo świętokrzyskie otrzymało 6 mil 238 tys zł, także na utrzymanie już istniejących domów, to m.in właśnie Starachowice, ale także Busko Zdrój, Chmielnik, Staszów czy Kazimierza Wielka.

– Ważnym jest nie tylko budowa,ale także utrzymanie oraz komfort pobytu i pracy. Cieszę się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zawsze te środki znajduje.

Poprzedni artykułNowy radny Rady Miejskiej
Następny artykułMistrzynie fotografii
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x