14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Mistrzynie fotografii

Mistrzynie fotografii

Sześć uczennic Szkoły Podstawowej nr 9 odniosło spektakularny sukces w powiatowym konkursie fotograficznym „Magiczna zima” zorganizowanym przez ZDZ w Starachowicach.

 W odpowiedzi na apel skierowany do uczniów klas VII i VIII powiatu starachowickiego, aby utrwalić widziany przez obiektyw aparatu fotograficznego krajobraz zimowy, do dzieła zabrało się wiele osób. Wśród nich znalazły się uczennice z klas VII Szkoły Podstawowej nr 9, których prace zyskały ogromne uznanie jury.

Na swoich zdjęciach utrwaliły nie tylko zimowe krajobrazy, ale pokazały, że ich widzenie świata ma wymiar artystycznego obrazu. Dostrzegły to, co wielu osobom umyka, utrwalając piękno ulotnych chwil zimowych miesięcy. Nauczyciel plastyki-  Andrzej Dróżdż – był dla młodych artystek opiekunem, który nie tylko zainspirował do uchwycenia wyjątkowości otaczających okolic, udzielał merytorycznego wsparcia, ale także zadbał o wybór najciekawszych ujęć. Efektem tej inspirującej współpracy są następujące sukcesy uczennic: I miejsce zajęła Amelia Świrta z klasy VII a, II – Hanna Karwacka z VII, a III miejsce przyznano Agacie Kotwicy z klasy VII b. Oprócz wymienionych laureatek w konkursie wyróżniono trzy inne siódmoklasistki z SP nr 9. Są nimi Lidia Stolarek z klasy 7a, Wiktoria Sobańska z klasy 7b i Lena Tuźnik z klasy 7b. Zwyciężczynie otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Małgorzata Grudniewska
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x