14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Nowy radny Rady Miejskiej

Nowy radny Rady Miejskiej

Podczas piątkowej (30 kwietnia) sesji starachowickiej Rady Miejskiej, Dariusz Grunt złożył ślubowanie i został nowym radnym. 

Dariusz Witold Grunt (ur. w 1964 roku) jest rodowitym starachowiczaninem. Jest absolwentem Liceum Zawodowego Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, a następnie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie , Wyższej Szkoły Pedagogicznej  w Kielcach, Wyższej Szkoły Oficerskiej Policji w Szczytnie oraz Studium Kultury i Oświaty w Warszawie. Po ukończeniu Szkoły Oficerskiej służył w 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Krakowie. Od 1990 roku pełnił służbę w organach Policji, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Obecnie jest emerytem , współzałożycielem i Prezesem Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych, Członkiem Zarządu Klubu Żołnierzy Rezerwy Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju, a także zespołu „Wiarusy” Czas wolny spędza w ogródku działkowym, jest miłośnikiem karawaningu. Trzy lata powrócił do skoków spadochronowych, jest czynnym skoczkiem spadochronowym.

Według przepisów, po śmierci radnego Mirosława Adamusa, na wolne miejsce należało powołać kolejną osobą z tego samego komitetu wyborczego i okręgu, pod względem zdobytej ilości głosów. W 2018 roku, w wyborach samorządowych Dariusz Grunt startował z KWW Marka Materka. Zdobył wtedy 349 głosów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x