14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Utalentowana Julka z III LO

Utalentowana Julka z III LO

Julia Zaręba to niezwykle utalentowana uczennica klasy IIa o profilu humanistyczno- artystycznym w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach.

W bieżącym roku szkolnym uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole – 5,23 i została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. To dziewczyna niezwykle uzdolniona literacko i plastycznie. Wygrała dwa konkursy – została mistrzem ortografii w konkursie miejskim oraz zwyciężyła w konkursie Twórczości Literackiej – „Rodzino, stań się tym, czym jesteś.” Została też laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Inspirowanego Twórczością Bolesława Leśmiana w ramach XXXIV Ogólnopolskich Dni Leśmianowskich, gdzie zajęła II miejsce za obraz do wiersza pt. „Śmiercie”. W bieżącym roku szkolnym wystartowała w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, w której zakwalifikowała się do etapu okręgowego. Ponadto chętnie angażuje się w życie klasy i szkoły, bierze aktywny udział w projektach szkolnych.

– Cechuje ją odpowiedzialność, obowiązkowość, rzetelność, oryginalność i wysoka kultura osobista. Jestem dumna, że jest moją wychowanką – powiedziała Jolanta Dobosz, wychowawczyni Julki.

Sama Julka tak mówi o sobie: „Na co dzień najbliższa jest mi sztuka; rysuję, maluję, czytam, objeżdżam wszystkie najmniejsze koncerty w naszym województwie. To taka moja mała pasja, którą chciałabym utrzymać całe życie. Uczęszczam do Państwowego Ogniska Plastycznego, gdzie również przygotowuję się na moją wymarzoną uczelnię – Akademię Sztuk Pięknych. W tych dziedzinach zdarza mi się brać udział w konkursach w obrębie miasta, województwa czy kraju. Największą przyjemnością jest przynoszenie „sukcesu” w imieniu ukochanej szkoły czy placówki. Resztę wolnego czasu zwykle spędzam na gotowaniu, podróżowaniu i wszystkim, co wpadnie mi w ręce Interesuję się też poprawną sztuką saunowania, starosłowiańskimi tradycjami oraz kulturą. Jestem dumną mamą czterech szczurów, które są moim oczkiem w głowie, kotki oraz najpotulniejszego psa. Nasza szkoła jest moim drugim domem, w której mam możliwość rozwijać dalej swoją wiedzę i zainteresowania. Cenię sobie tę atmosferę, która sprawia, że każdego poranka z przyjemnością wsiada się w autobus, żeby dojechać do ukochanej szkoły, w której można być sobą”.

Poprzedni artykułMistrzynie fotografii
Następny artykułSpacer 1 maja
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x