14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Rozstrzygnięto konkurs poetycki

Rozstrzygnięto konkurs poetycki

Za nami XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego Twórczości Dziecięcej, konkursu, który ma pobudzić dzieci do czytania i pisania.

Organizatorem konkursu jest Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Starachowicach, a nagrody ufundował organ prowadzący Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Konkurs ma na celu rozwijanie wyobraźni i fantazji oraz uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka polskiego.

– Cieszę się bardzo, że w dobie zdalnego nauczania, kiedy dzieci trudno podchodzą do wszelkich zadań nadobowiązkowych, na udział zdecydowało się 26 uczniów z 6 szkół. To konkurs który warto kontynuować, niestety z powodów pandemicznych postanowiłam że nagrody zostaną wręczone indywidualnie, były to książki, słodycze i odblaski – mówi w rozmowie z Gazetą dyrektor szkoły – Bożena Jaskros.

Wiersze będzie można także przeczytać na łamach Zielonej.

– Zbliża się nasze 18 – lecie, tym bardziej więc cieszy fakt, że kolejne pokolenia chcą wiesze pisać i w dodatku robią naprawdę dobrze. Klasy I – III to nie są klasy dla których temat wierszy jest codziennością, tak samo środki artystyczne, a mimo wszystko to są naprawdę utalentowani młodzi poeci- dodaje dyrektor szkoły.

Wiersze oceniało jury w składzie: przewodnicząca Bożena Jaskros, a także Agnieszka Pawelec (polonistka), Renata Kubik (nauczyciel świetlicowy), Sylwia Dybowska (wychowawca klasy 0a) oraz Dominika Wilczyńska (wychowawca klasy 0b).

W kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zdobyły Tamara Zielińska (SP nr 10) oraz Lena Ćwik (SP nr 1), miejsce II zajęli Zofia Kowalik, amelia piotrowska – obie z SP nr 9, Marysia Bobkiewicz (SP nr 2) oraz Pola Cieślik (SSP STO). Na III miejscu znaleźli się Julia Janek i Marcel Karbowniczek (oboje z SP nr 10) oraz Natalia Szcześniak (SP nr 6). Wyróznienia na swoim koncie mają Adrianna Rudniewska i Barbara Wrona (obie z SP nr 6), Kacper Bilski (SP nr 9) i Kasia Rybak (SP STO).

W kategorii klas II pierwsze miejsce zdobyła Lidia Nowak z SP nr 10, II miejsce – Oliwia Drużdż (SSP STO) oraz Wiktoria Jakubowska (SP nr 10). Wyróżnienie przypadło w udziale Adriannie Szczepanik z SP nr 10.

W kategorii klas III miejsce I zdobył Feliks Zwierz (SP nr 1), II miejsce – Anna Rupart (SP nr 1) i Jakub Rachtan (SP nr 10), a III miejsce – Aleksandra Malicka (SP nr10) i Antoni Wójcicki (SP nr 6). Wyróżnienia zdobyli Lena Skarbek (SP nr 1) oraz Samuel i Eliasz Frankiewicz (obaj chłopcy z SSP STO).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x