14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Światowy Dzień Ziemi w OHP

Światowy Dzień Ziemi w OHP

Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, dołączyła do lokalnej akcji „Z Workiem Na Spacer”, która odbywała się w ramach Światowego Dnia Ziemi i trwała od 19 do 25 kwietnia.

Była zatem okazja, by podczas ekospaceru wzdłuż ulicy Wielkopiecowej pozbierać śmieci, te zalegają często, bo niektórym mieszkańcom jakoś ciężko się po nie schylić, albo, co częstsze, zabrać je ze sobą. Stosując się do hasła akcji : „Weźmy sprawy w swoje ręce, bo nie ma drugiej Ziemi, która jest naszym wspólnym domem” młodzież uporządkowała najbliższą okolicę.  Razem w akcji z młodzieżą uczestniczyli wychowawcy Danuta Śpiewak, Urszula Majewska, Lucyna Prokop.

Korzystając ze Światowego Dnia Ziemi podopieczni Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie „wybudowali” Ziemię z materiałów budowlanych. Za budulec posłużyły m.in nakrętki, które zazwyczaj są wyrzucane i zaśmiecają środowisko. Uczniowie bardzo zaangażowali się w „budowanie” Ziemi, a potem dyskutowali na temat tego, co sami mogą robić, by chronić planetę. Młodzież podkreślała, że wielkim problemem są dzikie wysypiska śmieci oraz smog w okresie jesienno-zimowym. Proekologiczna lekcja wychowawcza pokazała, że młodzieży troska o środowisko nie jest wcale obca. Zajęcia wychowawcze z uczestnikami przygotowały Lucyna Prokop, Danuta Śpiewak, Urszula Majewska.

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Starachowicach ostatnio ważnym tematem są przygotowania do uroczystych obchodów Świąt Majowych. Z powodu obostrzeń epidemiologicznych, członkowie koła artystycznego Cam.Erato oraz koła plastycznego, odwiedzają Ośrodek stosując się do obowiązujących wytycznych zdrowotnych. Tak też było we wtorek, 27 kwietnia, do Ośrodka z wizytą wpadli Kacper Milczarek, Weronika Stępień i Karol Innarilli. Cała trójka wzięła udział w próbie literackiej, którą przeprowadziła wychowawca Ewelina Lewkowicz, kierująca grupą Cam.Erato. Swoje zajęcie miało koło plastyczne, które pod okiem wychowawcy Danuty Śpiewak zajęło się przygotowywaniem dekoracji. Dziewczęta – Roksana Bednarczyk, Natalia Antoszewska, Gabriela Sobczak i Kamila Pawłowska wykonały piękne kotyliony, wszystko to jest dowodem na to, że Cieszymy się, wychowankowie angażują się w ważne działania, jakim niewątpliwie jest pamięć o patriotycznym dziedzictwie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x