14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Oddali hołd Ludziom Pracy

Oddali hołd Ludziom Pracy

Starachowickie środowisko Prawa i Sprawiedliwości uczciło Dzień Solidarności Ludzi Pracy. 

Spotkanie, ze względu na pandemię ograniczono do złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą Polskich Robotników, która znajduje się w Panteonie Pamięci Narodowej przy kościele Wszystkich Świętych. Modlitwę w intencji Świata Pracy poprowadził ks. dziekan Sławomir Rak.

– 1 maja to święto zawłaszczone przez komunistów. Po rewolucji Solidarności na powrót przybrało właściwy wymiar – dnia poświęconego ludziom pracy. Na przestrzeni lat powojennej historii Polski wielokrotnie dochodziło do wystąpień robotniczych, kiedy ludzie musieli upominać się o swoje prawa. Niejednokrotnie płacili zdrowiem, a nawet życiem, bo stosowane były wobec nich represje. Dziś naszym obowiązkiem, jako ludzi prawicy, jest przypomnienie ich ofiary. Relacje między pracą, a kapitalizmem powinny być tak kształtowane, jak nauczał święty Jan Paweł II w encyklice „Laborem exercens” – praca powinna być źródłem naszej wolności i nigdy nie zostać podporządkowana kapitalizmowi – mówi szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Natomiast przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś podkreślił, że Starachowice to miasto, które na pracy wyrosło.

– Dziś już nie trzeba walczyć o prawa pracownicze, ale związki zawodowe wciąż stoją na ich straży. Obecnie widać wiele osiągnięć w zakresie rozwoju gospodarczego, a on był możliwy właśnie dzięki pracy wielu osób – mówił.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x