15.1 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Zaproszenie na obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zaproszenie na obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Starosta Starachowicki Piotr Babicki oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zapraszają na uroczystości poświęcone 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z powodu wciąż istniejącego zagrożenia koronawirusem, będą one dość kameralne. Zarówno koncert, jak i mszę świętą można będzie obejrzeć w internecie. Szczegóły poniżej.   

3 maja o godz. 11.30 rozpocznie się przepiękny koncert „Rzucajmy kwiat po drodze” Szkoły Chóralnej Parku Kultury pod dyrekcją dr Bożeny Magdaleny Mrózek z udziałem Moniki Kowalczyk – Kogut (narrator), Chóru Mieszanego „Kamerton” i Chóru Kameralnego „Portamento”. Koncert będzie transmitowany on line na kanale Youtube. Można go będzie obejrzeć na stronie: Program artystyczny on-line pt. „Rzucajmy kwiat po drodze” (kliknij).

O godz. 12.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Z uwagi na aktualne obostrzenia, podczas nabożeństwa obowiązywać będzie limit miejsc w kościele, dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do wirtualnego uczestnictwa we mszy. Będzie ona transmitowana, podobnie jak koncert na kanale YouTube. Msza Święta w intencji Ojczyzny (kliknij)

Od godziny 11.00 do godz. 13.30 pod Pomnikiem Niepodległości pełniona będzie warta honorowa. Kwiaty i znicze można będzie składać indywidualnie przez cały dzień.

źródło: Powiat Starachowicki

/Aktualności Powiatowe/

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x