Strona główna / Co, gdzie, kiedy?

Co, gdzie, kiedy?

Miejskie dyktando

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Starachowicach zaprasza do udziału w I Miejskim Dyktandzie o tytuł Mistrza Ortografii. Dyktando odbędzie się 11 marca o godzinie 12.00 w SP nr 1 przy ulicy 1 Maja 11.

Podróżnicze opowieści

Miejska Biblioteka Publiczna i Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach zapraszają na prelekcję Cezarego Misiury, w ramach spotkań Klubu Podróżnika pt. „Rumuńskie bezdroża”. Odbędzie się w Czytelni MBP – ul. Kochanowskiego, 13 marca 2020 r. (piątek) o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Nie z tej ziemi

Spółdzielczy Dom Kultury organizuje spotkanie autorskie z Wojciechem Kubiakiem – Fortuną. Filozof, dziennikarz, twórca i pomysłodawca pierwszego w Polsce programu TV o zjawiskach paranormalnych, spotka się z czytelnikami 21 marca, godz. 17.00. Wstęp wolny.

Krajoznawczy turniej

Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK oraz Szkoła Podstawowa nr 10 w Starachowicach zapraszają do udziału w XLVIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym. Zgłoszenia 3 – osobowych drużyn szkolnych/ harcerskich/ i placówek oświatowo – wychowawczych, przyjmowane są do 24 marca w sekretariacie SP 10 ul. Armii Krajowej 1. Eliminacje powiatowe zgłoszonych drużyn odbędą się 28 marca o godzinie 9.00 w budynku SP nr 10 w Starachowicach.

Cyfrowy Senior

W Starachowickim Centrum Kultury startuje projekt Cyfrowy Senior organizowany przez Chorągiew Kielecką ZHP w wielu miastach Polski. Skierowany jest do osób w wieku 65+ z terenu gminy Starachowice i obejmuje bezpłatne szkolenie informatyczne, podczas którego można będzie się nauczyć m. in. obsługi laptopa, korzystania z Internetu, platformy ePuap czy bezpiecznego robienia zakupów on line. Seniorzy będą mieli też okazję dowiedzieć się, jakie zagrożenia czekają na nich w sieci i co zrobić, by nie dać się hakerom. Szkolenia odbywać się będą w sali nr 4 Starachowickiego Centrum Kultury od 12 marca. Pierwsza 6-cio osobowa grupa została już skompletowana. Chętni, którzy chcą przekonać się, że świat Internetu nie jest taki zły i skomplikowany prosimy o kontakt z prowadzącymi szkolenia: Ilona Traczyk – tel. 694 097 880, Katarzyna Lipiec – tel. 791 430 468. Terminy zajęć do uzgodnienia!

 

„Do hymnu” w SP nr 2

Na uroczyste wysłuchanie pieśni hymnicznych zaprasza Szkoła Podstawowa nr 2 w Starachowicach. Odbędzie się 16 marca br. o godz. 11.30 w budynku szkoły, a jest organizowane w ramach ogólnopolskiego konkursu ph. „Do hymnu” przez Narodowe Cntrum Kutury. Starachowicka szkoła została zaproszona do udziału jako jedyna w mieście i jako jedna z trzech w Świętokrzyskiem.

Patriotyczne śpiewanie

Akcja Katolicka działająca przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego i Starachowickie Centrum Kultury zapraszają 25 marca o godz. 8.30 do SCK, na XX Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham swoją Ojczyznę”. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *