Strona główna / Co, gdzie, kiedy?

Co, gdzie, kiedy?

Spotkanie z podróżnikami

 Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku zapraszają na spotkanie z podróżnikami: Justyną i Patrykiem Maciejczakami, które odbędzie się 3 grudnia br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej MGOK w Wąchocku. W programie moc podróżniczych opowieści oraz bufet i muzyczna niespodzianka.

 Dzień Integracji i charytatywne „mikołajki”

Urząd Gminy w Mircu zaprasza 4 grudnia br. o godz. 16.30 na spektakl w Szkole Podstawowej w Jagodnem pt. „Najlepiej widzi się sercem” i kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na operację Weroniki Kępas, zmagającej się z poważną wadą serce. Dwa dni później – 6 grudnia o godz. 17,00 w Dworku Modrzewiowym w Mircu odbędzie się natomiast koncert charytatywny ph. „Miej serce dla serca”  z kiermaszem rękodzieła. Dochód z koncertu również przeznaczony będzie na operację Weroniki.

 

Mistrzostwa Polski w kicboxingu

W piątek, 6 grudnia br. ruszają trzydniowe Mistrzostwa Polski w kickboxingu, organizowane przez starachowickiego „Dragona. 7 bm. od godz.  9.00 do 14.00 trwać będą walki eliminacyjne, a uroczyste otwarcie zawodów zaplanowane jest na godzinę 15.30, walki eliminacyjne w tym dniu potrwają do godz. 20.00. W niedzielę – 8 grudnia od godz. 9.00 do 13.00 odbywać się będą walki półfinałowe, od 14.00 do 16.00 – finały, a gala kończąca imprezę rozpocznie się o godzinie 17.00. Wszystko w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach.

Spotkanie klubu filmowego

Kino Kultura Starachowice zaprasza na 16. spotkanie Klubu Filmowego STAR. Odbędzie się w sobotę, 7 grudnia br. o godzinie 16.00 w sali klubowej SCK. Będzie można zobaczyć film pt. „Męczeństwo Joanny d`Arc” w reżyserii Carl Theodor Dreyer. Wstęp wolny.

 

Mikołajkowe spotkanie w Brodach

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach zaprasza na Mikołajki, które odbędą się 6 grudnia o godzinie 17:00 w Świetlicy w Brodach. W programie m.in.: zabawy przy muzyce, bajeczka dla najmłodszych, poczęstunek dla dzieci, spotkanie z Mikołajem. Zapisy i dodatkowe informacje osobiście w CKiAL Brody lub pod numerem telefonu 41 271 13 31.

ROYAL LVIV BALLET w SCK

 7 grudnia o godzinie 19.00 po raz kolejny ROYAL LVIV BALLET wystąpi na deskach Starachowickiego Centrum Kultury. Tym razem publiczność obejrzy balet „Śpiącą królewna”. Czas trwania spektaklu:: 2 godziny. Bilety w cenie 60, 80 i 100 zł do nabycia w kasie Kina Kultura oraz online na www.sck.org.pl. Rezerwacje grupowe, tel. 41 274 65 25.

 

  XVI Targi Rękodzieła

Już po raz szesnasty w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego w Starachowicach .w dniach: 7 i 8 grudnia br., odbędą się Targi Rękodzieła, organizowane przez Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie i Kałkowie oraz Stowarzyszenie Przyjacielska Dłoń, które zatrudniają i wspierają osoby niepełnosprawne. Podczas targów można będzie nabyć stroiki świąteczne, obrazy, rzeźby, robótki szydełkowe, malowane szkło, kwiaty z krepiny, miód i wyroby z kitu pszczelego, paatchworki, kartki świąteczne, witraże oraz biżuterię. Będą też prowadzone warsztaty z samodzielnego wykonywania ciekawych ozdób świątecznych. Zarówno w sobotę jak i niedzielę targi rozpoczynają się o godzinie 11.00 i potrwają do godz. 17.00.

 

(K.R.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *