Kontakt z redakcją: 41 274-55-12

Co, gdzie, kiedy

Historyczna rocznica

Honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 zapraszają na uroczystości 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz tajnego harcerstwa – „Szarych Szeregów”, które odbędą się 27 września w SP nr 10. Rozpoczną się o godz. 8.30 lekcją historii z udziałem żołnierzy AK. O godz. 11.00 przy kapliczce Świętego Jacka w Wąchocku odprawiona będzie natomiast uroczysta msza święta polowa.

 

Refleksyjny wykład

Miejska Biblioteka Publiczna i Sekcja Literacka UTW organizują 27 września br. spotkanie z Bartłomiejem Kozerą – profesorem nadzwyczajnym, dr. hab. filozofii na Uniwersytecie Opolskim. Profesor jest absolwentem II LO w Starachowicach. Tematem spotkania będzie „Refleksja o przyjemności, przyjaźni i miłości”. Wykład odbędzie się w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

Strażacki jubileusz

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Mircu zaprasza na obchody 90-lecia działalności. Uroczystości odbędą się w sobotę, 29 września, w mirzeckim amfiteatrze. W programie: godz. 14.30 – zbiórka pocztów sztandarowych na placu przy Szkole Podstawowej w Mircu, godz. 15.00- msza święta polowa, a o 16.15 rozpocznie się część oficjalna z wręczeniem odznaczeń.

 

 Spotkania z folklorem

Kolejna, już siódma odsłona Marcinkowskich Spotkań z Folklorem, odbędzie się w sobotę 29 września od godz. 15.00, w Wiejskim Domu Kultury w Marcinkowie. Zaprezentują się zespoły regionalne i soliści. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa kolekcji Stanisława Jaruszewicza – mieszkańca Marcinkowa, prowadzącego prywatne Muzeum Etnograficzne”Zabytkowa Zagroda”.

 

Kulturalna inauguracja

W Starachowickim Centrum Kultury, 7 października o godz. 18.00, odbędzie się inauguracja Roku Kulturalnego 2018/2019 oraz wręczenie nagród prezydenta miasta Starachowice w dziedzinie kultury, a także nagród i wyróżnień dyrektora SCK. W programie również wernisaż wystawy prac Macieja Frankiewicza oraz koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Wstęp z zaproszeniami, do odbioru w kasie kina i sekretariacie SCK, liczba miejsc ograniczona.

 

(P.a.S.)