Getting your Trinity Audio player ready...
|
Starachowiccy radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zwanego umownie jednostką „Lubianka”.
„Przeprowadzona analiza zasadności przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu wykazała, że opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w granicach objętych uchwałą intencyjną pozwoli na rozwój zabudowy mieszkaniowej oraz terenów rekreacji. Ponadto możliwe będzie dostosowanie parametrów urbanistycznych dla poszczególnych terenów i przebiegu układu komunikacyjnego do obecnych potrzeb, z uwzględnieniem zmian wynikających z rozwiązań przyjętych w studium” – czytamy w treści uchwały.
Jakie zmiany mogą zajść w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Lubianka”?
– Najważniejsze zmiany będą polegać na dostosowaniu ustalonych w obowiązującym planie wskaźników urbanistycznych do obecnych potrzeb. Planuje się wprowadzenie korekt m.in. w zakresie wysokości zabudowy usługowej, co pozwoli na sytuowanie np. obiektów gastronomicznych w rejonie zrewitalizowanego zbiornika wodnego Lubianka. Ponadto dla ośrodka harcerskiego obowiązują ustalenia planu z 2000 roku, które wymagają aktualizacji. Dodatkowo zapisy planu zostaną uszczegółowione i zaktualizowane, co wynika z nowelizacji przepisów prawa od 2017 roku, w którym obowiązujący plan został uchwalony. Te zmiany pozwolą na dalszy rozwój tego terenu – wyjaśnia Karol Zawłocki, kierownik Referatu Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Starachowicach. – Informuję jednocześnie, iż wszelkie informacje dotyczące przystąpienia do sporządzenia planu będziemy ogłaszać zarówno w prasie lokalnej, na stronie internetowej UM jak i Biuletynie Informacji Publicznej. Zostaną wówczas wyznaczone terminy na składanie przedmiotowych wniosków. Zmiany w odniesieniu do obowiązującego planu mogą również wynikać ze złożonych wniosków, oraz uwag do przygotowanego projektu, który będzie poddany pod konsultacje społeczne na późniejszym etapie procedury.