Radość zabawy, czyli Bal Walentynkowy słuchaczy UTW w Starachowicach

Odsłuchaj całą treść artykułu, możesz nawet zablokować ekran!
Getting your Trinity Audio player ready...

Nasz Bal Walentynkowy odbył  się w restauracji „Patio”. Wszystkich obecnych przywitał Prezes UTW – Jerzy Krawczyk a o uroczyste rozpoczęcie balu zadbał Samorząd Studencki uniwersytetu pod kierunkiem Henryka Skrobisza.  Dominowały w nim radość, taniec i miłe rozmowy.

 

Miłość – omówiona, opisana, wyrażona w różnorodnych dziedzinach sztuki. Bez względu na wiek zawsze inna, ta pierwsza, najgorętsza i najszczersza. Wielu z nas, seniorów z UTW Starachowice musiało ją pożegnać. Wraz z upływem lat odkryliśmy, że nadal kochamy – wspomnienia, książki, muzykę, zwierzęta i oczywiście nasze dzieci i wnuki. Zrozumieliśmy, że kochać powinniśmy także samych siebie. Wiemy już, że spędzanie naszych srebrnych już lat w izolacji nie sprzyja naszemu zdrowiu psychicznemu i fizycznemu.

W uniwersytecie często się uśmiechamy, stajemy się bardziej tolerancyjni a w trudnych chwilach możemy liczyć na wsparcie koleżanek i kolegów. Tworzymy empatyczną rodzinę. Na pewno kochamy życie a jego jakość budujemy my sami pamiętając, że U –  to uśmiech, T – tolerancja a W – to wsparcie.

Autorka tekstu – Anna Pytel (UTW), fotografie -Iwona Bryła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewijanie do góry